Elon Musk, Twitter kullanıcılarının algoritma tarafından 'fark etmedikleri' şekillerde manipüle edildiğini söyledi. İçerik akışını düzeltmek için adımları listeledi!

SpaceX ve Tesla CEO'su Elon Musk, Twitter algoritmasının sosyal medya platformunun kullanıcılarını "fark etmedikleri" şekillerde manipüle ettiğine dari bir tweet yayınladı!

SpaceX ve Tesla CEO'su Elon Musk, Twitter algoritmasının mikroblog platformunun kullanıcılarını "fark etmedikleri" şekillerde manipüle ettiğini tweetledi ve Twitter paylaşımında, bu durumu düzeltmek için üç "çok önemli" adım listeledi.

Elon Musk: "Algoritma tarafından farkında olmadığınız şekillerde manipüle ediliyorsunuz. Farkı görmek kolay, bunun için ileri geri geçiş yapmanız yeterli" 

Aynı başlıkta Musk, alaycı bir şekilde şu ifadelere yer verdi: "Bu mesaj size İlluminati tarafından getirildi". 

Bazı kesimler için illuminati, alışılmadık şekilde aydınlanmış olduklarını iddia eden insan grupları tarafından üstlenilen veya bunlara uygulanan bir isimdir. 

Musk'ın tweetine yanıt olarak, Twitter'ın eski CEO'su Jack Dorsey, mikroblog platformunun algoritmasının, bir kullanıcı uygulamadan bir süre uzak kaldığında zaman kazanmak için tasarlandığını söyledi. Yenilemek için çekmenin de "ters kron" a geri döndüğünü ifade etti.

Cumartesi günü Musk, Twitter'ın hukuk ekibinin, mikroblog platformunun otomatik kullanıcılar üzerindeki kontrolleri için örnek boyutunun 100 olduğunu ortaya çıkararak onu gizlilik anlaşmasını ihlal etmekle suçladığı bir tweet yayınlamıştı.