Insider'ın bildirdiğine göre SpaceX, şirketin kurumsal jetindeki bir uçuş görevlisi Elon Musk'a karşı cinsel taciz davası açtı.  İddiaya göre tacizin ardından dava açılmaması için "mağdura" 250.000 dolar ödenmiş.

Insider'a göre, davacı Musk'ın "tüm vücut masajı" talebinde bulunduğunu iddia etti. Insider ayrıca uçuş görevlisinin, uçuşlar sırasında Musk'a daha iyi hizmet edebilmesi için profesyonel masaj eğitimi için kendi cebinden ödeme yapmaya teşvik edildiğini de belirtiyor.

Elon Musk hatta iddiaya göre söz konusu çalışanla birlikte olmak için ona bir at almayı teklif etmiş. SpaceX'in kadın çalışana 'susması için' 250 bin dolar ödeme yapılış. 

İddiaya göre Musk masajdan daha fazlasını da istemiş. Insider, 2018'de "Musk'un şahsen katıldığı bir arabulucuyla yaptığı görüşmeden sonra" Musk ile anlaştığını söyledi. Rapora göre Musk, "bu hikayede çok daha fazlası" olduğunu söyledi ancak açıklama yapmadı. Yayına verdiği demeçte, "Cinsel tacize meyilli olsaydım, bunun 30 yıllık kariyerim boyunca ilk kez ortaya çıkması pek olası değil" dedi. Tesla ve SpaceX CEO'su Musk'ın adının böylesi bir davaya karışması şüphesiz çirkin bir olay ancak Musk'ın Twitter üzerinde sahip olduğu kitleye çok etki etmeyeceği belli denebilir. Zira Musk Twitter üzerinde ciddi bir kitleye sahip ve her tweeti ile dikkatleri üzerine topluyor.