Twitter’ı satın aldıktan sonra tamamen farklı bir yönetim tarzı sergileyen Elon Musk’a bir tepki de Apple’dan geldi. Apple Twitter üzerindeki reklamlarını büyük oranda durdurdu. Zaten son dönemde Twitter’a reklam veren pek çok ismin bu reklamları iptal ettiği biliniyordu. Fakat Apple gibi bir ismin Twitter’ı göz önüne alması işleri değiştirdi.

Gelinen son noktada Elon Musk, Apple’a açık açık savaş açtığını ilan etti. Peki bu noktaya nasıl gelindi?

Apple sessiz sedasız bir şekilde reklamlarını kesince, Elon Musk Apple CEO’su Tim Cook’u etiketleyerek neler olduğunu soran bir tweet attı. Sonrasında Musk, Apple’ın Twitter’ı App Store’dan çıkarmakla tehdit ettiğini belirtti.

Son tangoda ise, Apple’a yüzde 30 vergi ödemektense savaşmayı tercih ederim diyen Elon Musk, çok manidar bir tweet atmış oldu.

Peki bu noktadan sonra ne olacak? Bilindiği üzere Musk daha önce telefon üretebileceğini söylemişti. Bu hamlenin ardından Elon Musk’ın Apple’a rakip olmak için yeni bir telefon üretebileceği konuşuluyor. Daha derin senaryo ise Musk’ın Trump’ı destekleyerek bir sonraki seçimde seçilmesini sağlamak. Ardından da Apple’a ağır yaptırımlar uygulatarak bir şekilde akıllı telefon pazarında parlamak.

Bakalım Elon Musk ve Apple tarafındaki savaşın kazanını kim olacak? Bunu önümüzdeki süreçte görmüş olacağız.