Özellikle de son zamanlarda elektrik faturalarındaki artışlar vatandaşları daha dikkatli davranmaya itiyor. Teknolojik aletlerin şarj etme süresi bile artık faturalar yüzünden en aza indiriliyor. Ama bu yöntemle artık böyle bir derdiniz kalmayacak. Urfalı o mucit binlerce insanın sorununa çözüm buldu! Telefonunuzu oraya tutun prize gerek kalmasın.

ŞARJ PROBLEMİ GERİDE KALIYOR

Akıllı teknoloji gün geçtikçe hayatımızın her yerine yayılıyor. Özellikle de her işlevi barındıran akıllı telefonları kimse bir dakika bile yanından ayırmıyor. Bu cihazların en can sıkıcı sorunu ise şarjlarının hızlı bitmesi oluyor.

Şarjı hızlı biten akıllı cihazlar için her geçen gün powerbank taşıyan insan sayısı çoğalıyor. Öte yandan telefonu çok kullandıkça bataryanın ömrü de ona oranla azalıyor. Bu da sürekli telefonu şarj etmeye dolayısıyla da elektrik kullanmaya yol açıyor.

URFALI KÜÇÜK MUCİTTEN YENİ YÖNTEM

Urfa’nın Siverek ilçesinde yaşayan ve boş bir arazide dolaşırken telefonunun şarjının azaldığını fark eden bir çocuk, küçük bir aparatı telefonunun arkasına koyarak güneş ışığı ile şarj etti. Bu yöntemi görenler ise "Helal olsun. Bu imkansızlıklara rağmen bunu denemesi bile müthiş" yorumlarını yaptı.

39 KİŞİ İSTİYORUZ EN AZ İLKOKULLU! TCDD İşe Alım Amirliği 39 KİŞİ İSTİYORUZ EN AZ İLKOKULLU! TCDD İşe Alım Amirliği

sarj.jpg