banner4
banner23

Yıldız Tilbe'ye en ağır darbe

Son dönemde adına açılan davalarla başı bir hayli dertte olan ünlü şarkıcı Yıldız Tilbe’ye, en ağır darbe eski müzik şirketi Avrupa Müzik’ten geldi.

Yıldız Tilbe'ye en ağır darbe
banner8

BORCU KABUL ETMEDİ
Sanatçı, 8 yıl önce çiftlik almak için Avrupa Müzik’in sahibi Deniz Erdem’den 350 bin dolar borç almış ve bu paranın ablasının hesabına geçirilmesini istemişti. Ancak Yıldız Tilbe, 350 bin dolarlık borcu ödemedi. Ardından albüm sözleşmesini hiçe sayıp Erol Köse’yle anlaşınca ipler koptu. Avrupa Müzik’in sahibi Deniz Erdem, üst üste gelen bu olayların ardından sanatçıya iki ayrı dava açarak alacaklarının tahsilini talep etti.

İMZA BANA AİT DEĞİL
Ancak Tilbe, davalarda sunulan sözleşmelerdeki imzanın kendisine ait olmadığını savuna rakkriminal incelemeye gönderdi.Gelen raporlardan sonra dava sona erdi. Mahkemede “Ben onlara imzamı öğrettim, kendileri atmış” sözleri inandırıcı bulunmayınca sanatçının, 350 bin doları faiziyle birlikte yaklaşık 800 bin lira olarak ödemeye mahkum edildi.

İkinci dava 1 milyon dolarlık
Avrupa Müzik’le bir albümlük anlaşması olmasına rağmen ani bir kararla Erol Köse’yle anlaşan sanatçıya Deniz Erdem, ikinci bir dava açmıştı. Yakın bir zamanda sonucu beklenen davada da Yıldız Tilbe’nin cezai bedeli tam 1 milyon dolar.
 

Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2012, 20:18