banner158

Sosyal Çalışma Programı'yla Üniversiteli Gençlere 2 Bin 500 Lira

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Avrupa ve Amerika'da uygulanan Sosyal Çalışma Programı'nı başlatıyor. Peki, Sosyal Çalışma Programı nedir?

Sosyal Çalışma Programı'yla Üniversiteli Gençlere 2 Bin 500 Lira

Sosyal Çalışma Programı'na kimler başvuru yapabilir? Sosyal Çalışma Programı'nda ne kadar ücret ödenecek? İşte detaylar…

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Ahmet Erdem, Avrupa ve Amerika'da gönüllü çalışma olarak yaygın şekilde uygulanan sosyal çalışma programının müjdesini verdi. Erdem, "Gençlerimize bu programımızı bu yaz tatilinden itibaren uygulamaya başlıyoruz. Programa katıldığınız günler için asgari ücret düzeyinde ödeme ve sigortalarınızı da yatıracağız." dedi.

banner194
Bakan Yardımcısı Ahmet Erdem, Türkiye'de nitelikli istihdamın artırılmasına yönelik çalışmaları sürdürdüklerini belirterek, istihdam seferberliğinin önemli bileşenlerinden birisinin de üniversite öğrencilerinin ve mezunların olduğunu söyledi. Erdem, eğitimden iş hayatına en hızlı ve kalıcı şekilde geçişi desteklediklerini, çünkü bir ülkenin geleceğinin gençlerin elinde şekilleneceğini dile getirdi.

Bu yıl İŞKUR ile üniversiteler, kamu kurumları ve işverenler iş birliğiyle sahaya indiklerini, "İŞKUR Kampüs" isminde belli etkinlikler yaptıklarını kaydeden Erdem, "81 ilimizde düzenlediğimiz 137 etkinlikle üniversitelerimizde eğitimden iş hayatına geçişi destekleyici bilgilendirme ve tanıtım faaliyetlerini yürüttük. Gençlerimizin her daim yanlarında var olabilmek ve işgücü piyasasıyla daha hızlı buluşturabilmek adına üniversitelerimizde irtibat noktaları kuruyoruz ve sayıları 93'ü buldu." diye konuştu.

SOSYAL ÇALIŞMA PROGRAMI NEDİR?

Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2019, 16:07
banner196
banner199