banner339
banner274

Önümüzdeki ay elektrik ve doğalgaza zam...

Reuters tarafından yapılan açıklamaya göre, artan uluslararası fiyatlar ve yurtiçinde azalan hidroelektrik üretimi nedeniyle Türkiye'de önümüzdeki ay elektrik ve doğalgaz fiyatlarına yüzde 15 zam yapılacak.

Önümüzdeki ay elektrik ve doğalgaza zam...
banner475


Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Aydınpost'a abone olun

Aydınpost'a Google News'te abone olun

Türkiye'de Ekim ayında elektrik ve doğalgaza yüzde 15'e varan zam geleceği duyuruldu. Reuters'a açıklama yapan kaynaklar artan uluslararası fiyatlar ve yurtiçinde azalan hidroelektrik üretimini ikame eden doğalgaz kullanımından dolayı sektörden gelen zam talebinin düzenleyici kuruluşlara iletildiğini söyledi. 

İngiliz Haber Ajansı Reuters'ın 4 kaynağa dayandırarak aktardığı bilgilere göre Türkiye'de gelecek ay başında doğalgaza yüzde 15, elektriğe ise yüzde 8-15 arasında zam yapılacak. 

Adlarının açıklanmasını istemeyen kaynaklar, gelen fiyat artış taleplerinin düzenleyici kuruluşlara iletildiğini söyledi.  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nın zamların ne zaman yapılacağı konusunda hemen yorum yapmadığını belirtti.

Türkiye, ilk gaz sahasının hacimli üretime ulaşmasını beklediği 2025 yılına kadar Rusya, İran ve Azerbaycan'dan ithal edilen gaza neredeyse tamamen bağımlı durumda.

TV100
banner218