banner339
banner313

'Onu asla affetmiyorum'

Haydar Dümen, Beren Saat'e çok kızdı!

'Onu asla affetmiyorum'
banner401
banner427

Dr. Haydar Dümen, Beren Saat'in sevişme sahnesinde aralarına yastık koydukları şeklindeki açıklamasının sanata bir darbe olduğunu söyledi.

Habertürk'te Hülya Avşar'ın programına konuk olan Haydar Dümen, sinema, dizi veya tiyatrodaki öpüşme sahneleriyle ilgili olarak oyuncuların yaptıkları 'Etkilendik, etkilenmedik' şeklinde yapılan açıklamalara kızarak bu tür açıklamaların sanata ve sanatçıya olan güveni zedeleyeceğini ifade etti.

Dümen, Aşk-ı Memnu'nun çok konuşulan sevişme sahnesiyle ilgili spekülasyonlar nedeniyle Beren Saat'e de kızdı ve "Sen bana sanatçı olarak 'Aramıza yastık koyuyoruz' dersen, baştan sona müstehcen bir deyimdir bu! Niye yastık koyuyorsun kardeşim sen sanatçısın.... Demek ki senin beynin başka yerde, bedenin alt tarafın başka yerde, yastık koyma gereği duyuyorsun. O zaman sen sanatçı değilsin!" diye konuştu.

Dr. Haydar Dümen, sanatçıların bu tür sahnelerle ilgili açıklama yapma zorunluluğu duymamaları gerektiğinin altını çizerek "Bana ne, hisset hissetme bu seni ilgilendirir. Kimseye hesap vermeyeceksin ama benim aklıma, araya yastık koyarım dersen,
Beren Saat Kimdir? tıklayın
hissini bırak, çok müstehcen bir şey söyledin. Bu müstehcenlikten dolayı da ben yılların ruh hekimi olarak seni asla affetmiyorum" diye konuştu.

Dümen, bu tür açıklamaların Türk sanatına bir dinamit koyma niteliği taşıdığını savundu.

Televizyon Gazetesi.com

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2009, 16:32
banner218