banner158

Milli Piyango'dan 70 milyon TL'lik 'büyük ikramiye' açıklaması

Milli Piyango İdaresi (MPİ) Genel Müdürlüğü, 2019  yılbaşı özel çekilişinde 70 milyon liralık büyük ikramiyeyi tutturan talihliye  ilişkin açıklamada bulundu.

Milli Piyango'dan 70 milyon TL'lik 'büyük ikramiye' açıklaması
banner152


MPİ'nin internet sitesinde yer alan açıklamada, bir kişinin sabah  8.30'da idareyi aradığını ve 70 milyon liralık büyük ikramiyenin talihlisi  olduğunu iddia ettiği belirtildi.

Şahsın Avrupa'da yaşadığının kaydedildiği açıklamada, şu ifadelere yer  verildi:

"Söz konusu şahıs, Türkiye'ye bir cenaze merasimi için geldiği sırada  evinde dosyalar içerisinde bulduğu ve daha önce satın aldığı tam bilete büyük  ikramiyenin isabet ettiğini gördüğünü ifade etmiştir. Bilet numarasından kontrol  edilen biletin ibrazı gerektiği talihli olduğunu ifade eden kişiye belirtilmiş ve  bir an önce idaremize başvurması istenmiştir. İdaremizce kendisine biletin  arkasını ciro etmesi, isim soyadını ve imzasını atarak varsa bir avukatı veya  noter eşliğinde idaremize başvurmasının beklendiği kendisine söylenmiştir."

Açıklamada, şahsın ilk fırsatta Ankara'ya geleceğini belirttiğini  ancak 17.00 itibarıyla Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğüne başvuruda  bulunmadığı kaydedilerek, 70 milyon liralık ikramiyenin tutulduğu banka şubesinin  tutarı ödemek üzere hazır bekletildiği vurgulandı.
Güncelleme Tarihi: 16 Temmuz 2019, 23:24