banner339
banner313

Merkez Bankası'ndan ekonomi zirvesi... Toplantıdan ne sonuç çıkacak? İşte beklentiler

İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sefer Şener ve Ekonomist Levent Yılmaz, CNN Türk'te Merkez Bankası'nın bugün BDDK ve bankaların genel müdürleriyle düzenleyeceği ekonomi zirvesini değerlendirdi. Her iki uzman da iletişimin olumlu bir sonucu olacağını belirtti.

Merkez Bankası'ndan ekonomi zirvesi... Toplantıdan ne sonuç çıkacak? İşte beklentiler
banner475


Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Aydınpost'a abone olun

Aydınpost'a Google News'te abone olun

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Şahap Kavcıoğlu, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), Başkanı Mehmet Ali Akben ve banka genel müdürleri bugün bir araya gelecek. Zirveyle ilgili detaylar neler, görüşmede neler çıkacak Ekonomist Levent Yılmaz ve İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sefer Şener CNN Türk'te değerlendirdi. 

Ekonomist Levent Yılmaz açıklamalarından satır başları şu şekilde: 

Son derece önemli bir toplantı. Küresel belirsizliğin yüksek olduğu dönemlerde bu tarz iletişimin artırılması önemli. Merkez Bankası ve BDDK iletişim arttıracak adımlar atıyordu son zamanlarda. Bankalarımız Merkez Bankası'nın faiz indirimini geç takip ediyor. Geçtiğimiz yıllarda da yaşamıştık. Özellikle kredi kanalının genişletilmesi noktasında desteklenen politikaların bankalar tarafından uygulanmaması sebebiyle aktif rasyosu görmüştük.
banner218