banner339
banner274

Merkez Bankası faiz kararı ne zaman açıklanacak? Aralık ayı PPK toplantısı ne zaman?

Döviz ve altında son günlerde sert hareketler yaşanırken aralık ayı Merkez Bankası toplantısınn tarihi merak edilmeye başlandı. Sıklıkla "Merkez Bankası faiz kararı ne zaman açıklanacak? Aralık ayı PPK toplantısı ne zaman?" soruları geliyor.

Merkez Bankası faiz kararı ne zaman açıklanacak? Aralık ayı PPK toplantısı ne zaman?
banner475


Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Aydınpost'a abone olun

Aydınpost'a Google News'te abone olun

 

Piyasalar aralık ayında Merkez Bankası'nın nasıl bir karar vereceğini sorgulamaya başladı. Faizlerin düşüp düşmeyeceği merak edilirken sıklıkla "Merkez Bankası faiz kararı ne zaman açıklanacak? Aralık ayı PPK toplantısı ne zaman?" sorusuna yanıt aranıyor.

MERKEZ BANKASI ARALIK AYI TOPLANTISI NE ZAMAN?

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası 16 Kasım Perşembe günü toplanacak. PPK faiz kararı saat 14.00'te açıklanacak.

MB: DÖVİZ PİYASALARINDA SAĞLIKSIZ FİYAT OLUŞUMLARI GÖZLEMLENİYOR

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nca "Döviz piyasalarında gerçekçi olmayan ve iktisadi temellerden tamamen uzak, sağlıksız fiyat oluşumları gözlemlenmektedir" açıklaması yapılarak, şirketler ve vatandaş, aşırı oynak piyasa koşullarına karşı uyarıldı.

TCMB'den yapılan yazılı açıklamada, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın uygulanmakta olan dalgalı kur rejimi altında kur seviyesine ilişkin taahhüdü olmadığı belirtildi. Açıklamada, "Döviz kurları, serbest piyasa dinamiklerince arz ve talep koşullarınca belirlenmektedir. Merkez Bankası belli koşullar altında kalıcı yön amacı taşımadan sadece aşırı oynaklığa müdahale edebilmektedir. Döviz piyasalarında gerçekçi olmayan ve iktisadi temellerden tamamen uzak, sağlıksız fiyat oluşumları gözlemlenmektedir. Şirketlerimiz ve vatandaşlarımızın aşırı oynak piyasa koşullarında iktisadi temellerden tamamen uzak değerlerden işlem yaparak olası kayıplara karşı uyarılması lüzumu üzerine bu açıklamaya gerek duyulmuştur" denildi.

 
banner218