banner339
banner313

Merkez Bankası Aralık ayı PPK toplantısı ne zaman? Merkez Bankası faiz kararı ne zaman açıklanacak?

Merkez Bankası Aralık ayı PPK toplantısı ne zaman sorusu araştırma konusu olmaya devam ediyor. Ekonomiyi yakından ilgilendiren Merkez Bankasının bu yıl içerisindeki son Para Politikası Kurulu toplantısı Aralık ayında gerçekleştirilecek. Peki Merkez Bankası faiz kararı ne zaman açıklanacak?

Merkez Bankası Aralık ayı PPK toplantısı ne zaman? Merkez Bankası faiz kararı ne zaman açıklanacak?
banner504


Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Aydınpost'a abone olun

Aydınpost'a Google News'te abone olun

Merkez Bankası faiz kararı ne zaman açıklanacak sorusu araştırma konusu olmaya devam ediyor. Kasım ayında gerçekleştirilen son Para Politikası Kurulu toplantısında politika faizinde yapılan 100 baz puanlık indirimin ardından döviz kuru ve buna bağlı olarak altın fiyatlarında yükseliş yaşanmıştı. Peki Merkez Bankası Aralık ayı PPK toplantısı ne zaman?

MERKEZ BANKASI ARALIK AYI PPK TOPLANTISI NE ZAMAN?

Merkez Bankası Aralık ayı PPK toplantısı 16 Aralık tarihinde gerçekleştirilecek. Toplantının ardından Aralık ayı faiz kararının saat 14:00'te açıklanması bekleniyor.

KASIM AYI PPK TOPLANTISINDA HANGİ KARAR ALINMIŞTI?

Merkez Bankası Kasım ayının 18'inde gerçekleştirilen PPK toplantısının ardından şu ifadelere yer verildi; Para Politikası Kurulu (Kurul), politika faizi olan bir hafta vadeli repo ihale faiz oranının yüzde 16’dan yüzde 15’e indirilmesine karar vermiştir.

 
banner218