banner339
banner274

Instagram hareketler takip kısmı neden yok?

Instagram hareketler bölümü, bazı kullanıcılarda çıkmıyor. Kullanıcılar bu durumun nedenini araştırırken, Instagram hareketler takip kısmının neden olmadığıyla ilgili bir açıklama yaptı. İşte Instagram hareketler takip kısmı ile ilgili detaylar

banner362
Instagram hareketler takip kısmı neden yok?
banner353


Instagram hareketler takip kısmı neden yok? sorusu bazı kullanıcıların gündeminde. Sosyal ağ Instagram, uygulamasında yer alan “Takip” sekmesini kaldırıyor. Artık kullanıcılar bu sekmeden arkadaşlarının faaliyetlerine göz atamayacaklar, diğer bir ifadeyle ‘stalk’layamayacaklar.INSTAGRAM HAREKETLER BÖLÜMÜ (TAKİP SEKMESİ) HERKESTEN KALDIRILACAK

Instagram’ın kullanıcıların gizliliğini tehdit ettiği gerekçesiyle aldığı bu karar, kademeli olarak uygulanıyor. Bu hafta sonunda ise bu sekme tamamen tüm kullanıcılardan kalkmış olacak.

Dolayısıyla bugünden itibaren “Instagram takip bölümü gözükmüyor” benzeri şikayetlerin artmasının sebebi de Instagram’ın aldığı bu kararda yatıyor.Kullanıcılar, takip ettikleri sayfaların ve diğer kullanıcıların neler beğendiğini, kimleri takip ettiğini görmek için “Takip” sekmesini kullanıyordu.

BAŞKALARININ HAREKETLERİNE BAKILAMAYACAK

“Takip” sekmesinin kalkmasıyla birlikte kullanıcılar uygulmadaki “Kalp” sekmesine tıkladığında artık sadece kendi hareketlerini görebilecek. Sosyal ağ, artık yeni şeyler keşfetmek isteyen kullanıcıları, “Takip” sekmesi yerine “Keşfet” sekmesine yönlendirecek.

“Takip” sekmesi ‘stalker’ların gözdesi olması karşın birçok kullanıcı tarafından da gizliliklerini tehdit eden bir özellik olarak değerlendirilip, eleştiriliyordu.

 
Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2019, 00:02
banner218

banner344

banner343

google-site-verification=XM_gwNkBaKM19LDHoKaTOmBzvkdlKwOdKMcUtov1R-k