banner4
banner23

Emekliye en az 2 bin 498 TL!

Yaklaşık 12.3 milyon emeklinin gözü şimdiden temmuz zammına çevrildi. Zam oranında bu yılın ilk 6 aylık döneminde gerçekleşen enflasyon oranı belirleyici olacak.

Emekliye en az 2 bin 498 TL!
banner8

Temmuzda maaşlarına zam gelecek olan hem SSK'lıların hem Bağ- Kur'luların hem de memur emeklilerinin ek ödemeleri, temmuzda zamlı maaş üzerinden hesaplanacağından yükselecek. Peki emekli maaşlarında görülecek artışla birlikte güncel emekli maaşı ne kadar olacak? İşte milyonlarca emeklinin merak ettiği detaylar...

BİR ARTIŞ DAHA VAR

Temmuzda ek ödeme tutarları da yükselecek. Ek ödemede yüzde 5 sınırı en az bin 286 lira 5 kuruşa çıkacak.

DOKTORA 2 BİN 331 TL İLAVE ÖDEME

Emekli Sandığı kapsamındaki emekli doktor ve diş hekimlerine Ocak'ta başlayan ilave ödemenin tutarı da Temmuz'da yükselecek. Yüzde 5'lik artışa göre, uzman doktorların aylık ek ödemesi 2 bin 220 liradan 2 bin 331 liraya, uzman olmayanların da bin 697 liradan bin 782 liraya çıkacak. Bu tutarlar, Temmuz zammı enflasyon farkıyla yükselirse daha da artacak. Ocakta başlayan bu ödemeden, aylıklarıyla birlikte makam tazminatı ödenmesine hak kazanamamış olanlar yararlanabiliyor. Emekli doktor ve diş hekimleri, sigortalı olarak herhangi bir işte çalışmaya başlarlarsa ilave ödemeleri kesiliyor.

Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2019, 08:11