banner339
banner313

Elektrik faturalarınız yanlış mı hesaplandı? Fazladan para ödemeyin!

Son dönemde ülke gündemi haline gelen elektrik faturalarını masaya yatırıyoruz.

Elektrik faturalarınız yanlış mı hesaplandı? Fazladan para ödemeyin!
banner475


Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Aydınpost'a abone olun

Aydınpost'a Google News'te abone olun

Elektrik faturalarına yapılan zamlar bu ay itibariyle hissedilmeye başladı. Keza tam olarak zammın hacmini anlamamız Şubat ayında gerçekleşecek. Çünkü bu ay yapılan zamlardan kısmi olarak etkilendik.

Bilindiği üzere zamlar 1 Ocak itibariyle geçerli olmuştu. 1 Ocak'tan sonra 150kw altına yüzde 49, 150 kw üzerine ise yüzde 125 oranında zam gelmişti. Bu zamların elektrik faturalarına nasıl yansıyacağı ise büyük bir merak konusuydu. Sonuç olarak elektrik faturaları önemli bir oranda artmış oldu.

Hali hazırda bazı tüketiciler elektrik faturalarında büyük bir artış olduğunu belirtiyor. Bu artışın temel nedeni ise Aralık ayındaki kullanımların da Ocak fiyatları üzerinden hesaplanması. En azından iddialar bu yönde.

" 1 Ocak'tan itibaren geçerli olan tarifelerin aralık ayı faturalarına yansıtıldığı yönünde kurumumuza şikayetler geliyor. Şirketlerin faturaları hesaplama yöntemi bellidir. Hiçbir şirket bu metodun dışına çıkamaz. Vatandaşlarımızın en ufak bir tereddüdü varsa internet sitemizdeki fatura hesaplama modülünü kullanmalarını ve herhangi bir hata tespit ederlerse kurumumuza acilen başvurmalarını bekliyoruz. "

Bizler de takipçilerimizin bu zamlardan etkilenmemesi için ufak bir hesaplama videosu çekmek istedik. Şimdiden iyi seyirler dileriz.


 

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2022, 08:05
banner218