banner158
banner218

Dolar ve euro ne kadar? 13 Şubat döviz kuru fiyatları...

Haftanın tam ortasındayız ve döviz kurundaki gelişmeler yakından takip ediliyor. Pazartesi yükselen döviz fiyatları dün düşüşteydi. Peki 13 Şubat Çarşamba günü dolar ve euro kaç lira?

Dolar ve euro ne kadar? 13 Şubat döviz kuru fiyatları...
banner216

Dolar pazartesi günü kapanışını 5,2760'la yaparken dün düşüş sergiledi ve 5,2512'yle yaptı. 13 Şubat sabah saatlerinde dolar ve euronun seyri yatırımcılar tarafından araştırılıyor.

DOLAR VE EURO NE KADAR?

Döviz kuru güne düşüşle başladı. Sabah saat 09.30 itibarıyla dolar yüzde 0,16 oranında azalarak 5,2429'dan işlem görüyor. Euro ise 5,2462 seviyelerinde...

KÜRESEL PİYASALAR POZİTİF SEYREDİYOR

Küresel piyasalar, ABD ile Çin arasında devam eden ticaret müzakerelerine ilişkin iyimserlik ve ABD'de federal hükümetin kepenk kapatma riskinin azalmasıyla pozitif görünümünü koruyor.

ABD Başkanı Donald Trump'ın Çin ile devam eden ve 1 Mart'ta sona erecek ek gümrük tarifelerine yönelik "ateşkes" ile ilgili yaptığı açıklamada, "Pekin'de devam eden müzakerelerde ilerleme kaydedilmesi durumunda süreyi uzatabileceğini" söylemesi, piyasalarda risk iştahını artırdı. Artan risk iştahı ve ABD Kongresi'ndeki Cumhuriyetçi ve Demokrat üyelerin federal hükümetin tekrar kepenk kapatmaması için prensipte anlaşmaya varmasının etkisiyle New York borsasında yükselişler yüzde 1'i aştı.

Avrupa tarafında, İngiltere Başbakanı Theresa May'in, Avrupa Birliği (AB) ile varılan Brexit anlaşmasında parlamentonun talep ettiği değişiklikleri gerçekleştirmek için milletvekillerinden zaman istemesinin ardından FTSE 100 endeksi yatay bir seyir izlerken, Almanya'da DAX endeksi yüzde 1,01 ve Fransa'da CAC 40 endeksi yüzde 0,84 yükseliş kaydetti.

Analistler, ABD ve Çinli yetkililerin Pekin'de devam eden ticaret müzakerelerinden gelecek haber ve açıklamalarının piyasaların yönü üzerinde belirleyici olmaya devam edeceğini belirterek, bugün yoğun veri gündeminin de takip edileceğini söyledi. ABD Merkez Bankasının "güvercin" tutumunu devam ettirmesi için ekonomiye ilişkin verilerin ılımlı seyretmesi gerektiğini kaydeden analistler, beklentilerin çok altında kalacak verilerin küresel ekonomiye ilişkin beklentileri çok fazla bozabileceğini, tahminlerden iyi gelecek verilerin ise Fed'e ilişkin öngörüleri değiştirebileceğini dile getirdi.

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2019, 10:12