banner339
banner313

Doğalgaz fatura yardımı kimler verilecek? Doğalgaz desteği ne zaman yapılacak, başvuru başladı mı?

Doğalgaz fatura desteği ile ilgili son dakika haberleri yakından takip ediliyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, doğalgaz yardımı hakkında gelişmeleri duyurdu. Milyonlarca kişi 'doğalgaz fatura yardımı kimlere, ne zaman yapılacak?' sorularının yanıtını merak ediyor. İşte, 2022 doğalgaz desteği hakkında...

Doğalgaz fatura yardımı kimler verilecek? Doğalgaz desteği ne zaman yapılacak, başvuru başladı mı?
banner504


Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Aydınpost'a abone olun

Aydınpost'a Google News'te abone olun

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine toplantısının ardından doğalgaz fatura yardımının müjdesini vermişti. Kömür yardımının yanı sıra doğalgaz fatura yardımı da 2022 yılında hayata geçiriliyor. Doğalgaz fatura desteği başvurusu başladı mı, nasıl başvuru yapılacak?

DOĞALGAZ FATURA YARDIMI NE ZAMAN, KİMLERE YAPILACAK?

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, yardım hakkında, ''Sosyal destek olarak verilen ısınma yardımının kapsamı doğalgazı da içerisine alacak şekilde genişletildi. Bugün Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Derya Yanık ile konu hakkında verimli bir görüşme gerçekleştirdik. İnşallah en kısa zamanda uygulama hayata geçirilecek.'' dedi.Bakan Yanık, daha önce yaptığı açıklamada şu ifadelere yer vermişti: "Programımız hemen hemen şekillendi. Üzerinde çalışmamız gerekiyor. İnşallah mart ayı gibi vatandaşlarımıza ödemeleri gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Isınma yardımı yaptığımız bir grup var. Her yerde kömür kullanımı olmayabiliyor. Hem çevre temizliği açısından hem de vatandaşlara katkısı açısından doğal gaz desteğinde çalışıyoruz inşallah."

DOĞALGAZ DESTEĞİ BAŞVURUSU

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, ''Sağladığımız kömür yardımı kadar doğal gaz desteği sağlamış olacağız. Evinde doğal gaz kullanıyorsa kota miktar olarak ona göre doğal gaz ücretine yardımcı olacağız. Normal şartlarda diğer sosyal yardım ödemelerinde PTT aracılığıyla ya da kart dağıtarak yardımda bulunduk. Burada fatura olduğu için ödeme noktalarıyla anlaşılır, faturayı biz mi yatırırız ya da biz mi vatandaşlara yatırırız daha netleşmedi. Ama biz bu hizmeti vatandaşımıza ulaştıracağız" ifadelerini kullandı.

 
banner218