banner313

Dev inşaat firmasına haciz

Çok sayıda altyapı ve üstyapı projesini üstlenen Nas İnşaat A.Ş. hakkında haciz kararı alındı. Bir beton firması, alacağını tahsil edemeyince, İBB ve KİPTAŞ başta olmak üzere belediyelere geniş ölçekli işler yapan şirketin merkezinde haciz işlemi yaptı.

Dev inşaat firmasına haciz
banner328


Çok sayıda inşaat firmasının zorluk yaşadığı bu süreçte bir dizi büyük firma da hacizlerle gündemde. Bu firmalardan biri Ece İnşaat. Şirket, Nas İnşaat’tan verilen çeklerin karşılığını alamayınca mahkemenin yolunu tuttu.

Diken'den Ali Yılmaz'ın haberine göre; Bakırköy Ticaret Mahkemesi’nde alınan ihtiyati haciz kararları icra müdürlüğü aracılığıyla işleme kondu. Konuya ilişkin iki ayrı dosyada ihtiyati haciz talep edilen şirketler arasında Nas İnşaat AŞ, Ultra Teknoloji San ve Tic A.Ş. ve Nas-Ultra Bağcılar Kentsel Dönüşüm İşi Adi Ortaklığı yer aldı.

ŞİRKET MERKEZİNDE HACİZ İŞLEMİ

İcra müdürlüğünden alınan karar sonrası şirketin Dünya Ticaret Merkezi’ndeki merkezinde haciz işlemi yapıldı. Alacaklı şirket avukatlarından İsmail Şahin’in de bulunduğu haciz işlemi sırasında, şirket merkezinde bulunan bir dizi eşya haczedildi. Haciz kararı verilen eşyalar, şirketin bir yetkilisine yeddi emin olarak teslim edildi.

DEV PROJELERDE İMZASI VAR

Onlarca büyük projede imzası olan Nas İnşaat’ın tamamladığı projeler arasında Aqua Florya AVM, Avcılar-Beylikdüzü metrobüs yolu, Gülpınar su ürünleri hal binası, Başakşehir Sular Vadisi, Kiptaş Çatalca sosyal konutları ve Sultangazi Kültür Merkezi inşaatı da yer alıyor.

 
 
Güncelleme Tarihi: 12 Eylül 2019, 18:01
banner218
google-site-verification=XM_gwNkBaKM19LDHoKaTOmBzvkdlKwOdKMcUtov1R-k