banner339
banner274

Bunu söylersem olay olur!

Necati Şaşmaz'dan, Kurtlar Vadisi Pusu ve kendisiyle ilgili ilginç açıklamalar

Bunu söylersem olay olur!
banner401
banner427

Saba Tümer'in Haberturk'teki programına konuk olan Necati Şaşmaz, Kurtlar Vadisi Pusu dizisi ve kendisiyle ilgili ilginç açıklamalar yaptı.

Dizide Polat Alemdar karakterini oynayan Necati Şaşmaz, senaryonun ucu ucuna geldiğini ve bu nedenle stoklu gidemediklerini anlatarak "Senaristlerimiz amatör oldukları için -ki bu kendilerinin ifadeleri- izleyip de yazmayı çok seviyorlar" diye konuştu.

"KENDİMİ FİGÜRAN GİBİ HİSSETTİM"
Kurtlar Vadisi'nin ilk günlerinde kamera önündeki tecrübesizliği nedeniyle kendisini figüran gibi hissettiğini söyleyen Necati Şaşmaz, "Denizde iyi yüzücüyüm, oyunculuk denizinde de profesyonel olmasak da iyi yüzücüyüm. Hedefim daha iyi olmak. Ben kendimi ilk başlarda figüran gibi hissediyordum. Benim başlayalı 6 yıl oldu. Masterı bitirdim şimdi doktoraya başladım diyebilirim. Ama öğrenmenin sonu yok tabi" diye konuştu.

KENDİMİ AĞIR ELEŞTİRİRİM
Her sezon arasında sezondaki tüm bölümleri yeniden izleyip nerede ne yaptığına baktığını anlatan Necati Şaşmaz, en ağır eleştiriyi de yine kendisine yaptığını belirtti. Şaşmaz, "Her sezon arasında geçmiş bölümleri irdeler, oyunlarımı deşifre edip, niye yapmışım, niye daha iyi yapmamışım diye bakarım. Bazı sahneler vardır ki yönetmeni de sufleyi de mekanı da etkileyen durumlar vardır. Işığı da kostümü de dekoru da suçlayabilirsiniz. Ama ben bunları bir kenara bırakıp kendimle ilgili eleştiri yaparım" ifadesini kullandı.

POLAT'I MI BENİ Mİ ELEŞTİRİYOR?
Eleştiri konusunda Polat Alemdar'ın mı, Necati Şaşmaz'ın mı eleştirildiğinin ayrımına dikkat çeken Şaşmaz, ekipteki kişilerin her ikisini de bilmesinden ötürü onların görüşlerine zaman zaman başvurduğunu belirtti. Şaşmaz, "Eleştirilere sevgimizle yanıt veriyoruz. Ben reytingin de reyting olduğunu düşünmüyorum. İnsanların gösterdiği sevgi ve ilgi, bu benim reytingim. Oradan anlıyorum ne kadar izlendiğimi ya da izlenmediğimi" dedi.

BUNU SÖYLERSEM OLAY OLUR
Şaşmaz, "Kendimi çok ağır eleştiririm" sözlerinden sonra Saba Tümer'in "Kendinize yaptığınız en ağır eleştiri neydi?" sorusuna da "Çok ağır eleştiririm de ben bunu söylersem olay olur" şeklinde konuştu.

POLAT MI NECATİ ŞAŞMAZ MI SEVİLİYOR?
Saba Tümer, sokakta yoğun ilgi ile karşılaştığını söyleyen Necati Şaşmaz'a "Polat mı siz mi seviliyorsunuz?" sorusunu yöneltti. Şaşmaz, "Polat, dizinin içerisindeki, seyirciye yansımasıyla çok sevilen bir karakter ama insanlarda bir önyargı oluşuyor. Necati Şaşmaz'a Polat gibi davranışlar sözkonusu oluyor. Bunun da ayrımını yapmak için, kendimi daha iyi anlatmak noktasından yola çıkarak bir internet sitesinde baş yazar olarak yazmaya başladım" ifadesini kullandı.

HİÇ KADIN YOK DENİLDİ AMA...
Bir dönem Kurtlar Vadisi Pusu için "Bu tamamen erkek dizisi. Bunda hiç kadın yok" denildiğini hatırlatan Necati Şaşmaz, "Bir kaç tane kadın koyuyorsunuz bu kez 'Deveden aşağı inin' denilen bir duruma düşüyor. Aslında rahat bırakırsak, senaryo matematiğinin içerisinde çok güzel hikayelerin anlatılabileceğinin farkına varacaktır o eleştirileri yapan izleyiciler de. Az sabır" açıklamasını yaptı.

HANGİ TAKIMI TUTUYOR?
Necati Şaşmaz, Saba Tümer'in hangi takımı tuttuğuyla ilgili sorusuna da "Takım tutmuyorum. yıllar öncesinde Beşiktaş'ı tutardım. Amerika'ya gittikten sonra ilgilenmedim. Şu anda Milli Takım'ı tutuyorum diyebilirim" şeklinde yanıt verdi.

BAZEN DUBLÖR KULLANIYORMUŞ
Dizide çok nadir dublör kullandığını söyleyen Necati Şaşmaz, fitness yaptığını ve bazı teknikler öğrenmeye çalıştığını anlattı. Şaşmaz, boksun çok tercih ettiği bir spor olmadığını ancak buna karşın öğrenmek durumunda kaldığını söyledi.

ÇEKİM YAPTIKLARI BANKI ÇALMIŞLAR!
Bir izleyicinin Üsküdar Salacak'taki çekimlerde Polat ve Elif'in oturduğu bir bankı görmek için önünden arabayla geçtiğini ancak bulamadığını söylemesi üzerine Necati Şaşmaz bu olayı doğruladı. Kendilerinin de başka bir çekim için o mekana yeniden gittiklerinde bankın yerinde olmadığını gördüklerini söyleyen Şaşmaz, "Elif ve Polat'ın bankı diye götürmüşler. Biz de o bankı bulamadık. Biz de kendi bankımızı kendimiz götürmek durumunda kaldık" dedi.

Televizyon Gazetesi

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2009, 13:53
banner218