banner339
banner313

Bebeğinin ilk fotoğrafı

Ünlü basketbolcu Hidayet Türkoğlu ile eşi Banu Türkoğlu'nun bebekleri Ela'nın fotoğrafları ilk kez Bebeğim ve Biz dergisinde yayınlandı...

Bebeğinin ilk fotoğrafı
banner401
banner427

Bebeğim ve Biz dergisi dünyaca ünlü basketbolcu Hidayet Türkoğlu ile eşi Banu Türkoğlu'nun bebekleri Ela'nın fotoğraflarını yayınlandı. Belli bir ücret karşılığında objektif karşısına geçen Türkoğlu Ailesi, bu fotoğrafların gelirinin Mehmetçik Vakfı'na bağışlanacağını açıkladı. İşte Türkoğlu çiftinin, bebekleri Ela doğduktan sonra anlattıkları:

* Hidayet-Banu Türkoğlu: Biz anne ve babası olarak sosyal sorumluluk projelerinde yer almaktan çok mutluluk duyuyoruz. Kızımızın da dünyaya gözünü açar açmaz böyle bir buluşmaya vesile olması bizi onurlandırıyor. Bu yaşananların her biri ona güzel bir anı olarak bizler tarafından anlatılacak ve o da etrafına, çevresine duyarlı bir büyük olarak yaşama yakışır bir şekilde var olmayı sürdürecek.

* H.T.: Allah herkese bu duyguyu tatmayı nasip etsin. Çok büyük bir sorumluluk evlat sahibi olmak. Şimdi sıra vatanına, milletine yakışır, örnek bir genç kız yetiştirmekte. Biz de şu anki heyecanımızı sürdürerek iyi bir birey kazandırmak istiyoruz topluma.

TEST SONUCU

* H.T.: Uzun zamandır çocuk sahibi olmayı istiyorduk. Tatil için Bodrum'a gitmek üzere havaalanına gitmeden önce hastaneye uğrayıp test yaptırdık. Test sonucunun yaklaşık iki saat sonra çıkacağını söylediler. Bodrum'a gelip telefonları açtığımızda mutlu haberi doktorumdan mesaj olarak aldık. Bizim için çok mutlu bir gündü.

* B.T.: Hamilelik gerçekten çok hassas bir dönem. Hidayet'in deplasman temposu ilk defa bana bu kadar zor geldi. Enteresan bir şekilde insan yalnız kalmak istemiyor, daha duygusal ve hassas oluyor.

* H.T.: Çok iyi bir eğitim alması konusunda planlar yaptık. Spor yapmasını elbette isteriz ama profesyonel anlamda sporcu olma kararını kendisi verecektir ve biz de bu konuda anne ve babası olarak her zaman destek olacağız.

* B.T.: Ela'nın adının bir öyküsü var. Ela'nın odası için mobilya bakarken bir mağazada teşhirdeki bebek odasının beşiğinin üzerinde Ella ismini gördük. Bu ismin kulağa çok hoş geldiğini düşündük.

SAKİNLEŞTİRDİM AMA DİZLERİM TİTRİYORDU

* H.T.: Doğuma girdim. Baştan sona eşimin yanımdaydım. New York'tan eve gelirken inanılmaz heyecanlıydım. Bu heyecanım hastaneye giderken daha da arttı. Ne yalan söyleyeyim, eşimi sakinleştirmeye çalışıyordum ama dizlerim titriyordu. Bebeğimizi görünce her şeyi unuttum, sadece Ela'ya odaklandım, Allah'a binlerce kere şükrettim.

* B.T: Allah'a bize bu duyguyu tattırdığı için çok şükrettim ve kızıma doya doya baktım.

* B.T.: Kızımla ilk karşılaşmam daha dikişlerim bile bitmemişken ameliyathanede oldu. Hislerimi kelimelere dökmek gerçekten çok zor ama tarifsiz bir mutluluk ve huzur diyebilirim.

* B.T.: İki doktorum da hazırlıklarını tamamladığında doğum başladı. Sadece baskı hissediyordum, çok kısa zaman sonra kızımın sesini duydum. Onu ilk gören babası oldu. İlk sorduğum soru, sağlığının nasıl olduğuydu. Her şeyin iyi olduğunu söylediklerinde çok rahatladım. Kızımızı hemen kucağıma verdiler. Kızımı ilk defa kollarımın arasında tutmak gerçekten inanılmaz, tarifsiz bir mutluluktu.

ÖNCE HAMBURGER SONRA TURŞU İSTEDİM

* B.T.: Hamileliğim genel olarak iyi geçti. İlk başlarda mide bulantısı şikayetlerim oldu. İlk üç aydan sonra bu şikayetler bitti. Hamileliğimde asıl keyifli dönem bundan sonra başladı. Çok fazla kilo almadığım için (15) 9. ayda bile gayet aktif durumdaydım. Çok fazla aşerdiğim söylenemez. İlk zamanlarda turşu daha sonraki zamanlarda ise hamburger aşerdim. Hidayet'ten bazen deplasman dönüşlerinde eve gelmeden önce bana hamburger getirmesini istedim.

* B.T.: Genelde hep endişeli olan bendim. Hidayet ise daha çok beni sakinleştirip her şeyin iyi gideceğini, endişelenmemem gerektiğini söyledi. Onun bu yaklaşımı bana güç verdi.

* H.T.: Sonuçta bizim ilk çocuğumuz olacağı için hiç bir tercihim yoktu. Kız da olsa erke de olsa ikisinin de ayrı bir güzelliği var. Ela'ya tabii ki kardeşler düşünüyoruz. Ama şu anda sadece bebeğimizin keyfini çıkarmak istiyoruz.

H2

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2009, 15:12
banner218