banner339
banner313

Aydın'da ulaşım ücretlerine zam

Aydın Şoförler Odası Başkanı Semih Özmeriç, artan akaryakıt fiyatları nedeniyle yeni bir fiyat tarifesi beklediklerini açıkladı.

Aydın'da ulaşım ücretlerine zam
banner504

Akaryakıt fiyatlarının artışı nedeniyle Şoför esnafının çok zor durumda kaldığını belirten Aydın Şoförler Odası Başkanı Semih Özmeriç “Ulaşım ücretlerinde güncelleme  yapmak zorundayız” dedi 
Akaryakıt fiyatlarında son günlerde yaşanan yükselişin artık dayanılmaz hale geldiğini belirten Aydın Şoförler Odası Başkanı Semih Özmeriç “ Bu şartlarda mesleğimizi sürdürmemiz olanaksız. En büyük girdi maliyetlerimiz arasında yer alan akaryakıt fiyatları her gün artıyor,  Pandemi döneminin olumsuz etkilerini henüz atlatamadan akaryakıt fiyatlarında ki artış belimizi iyice büktü. Yaşadığımız sıkıntıları vatandaşlarımıza yansıtmak istemesek te başka bir çaremiz kalmadı. En son fiyat tarifesi aldığımız 2021 yılı Mayıs ayında Motorin  litre fiyatı 6.78 TL idi, bu gün 9.93 TL, ilk Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKM) toplantısında bize bağlı tüm sektörlerde yüzde 50 zam talebimizi dile getireceğiz.” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2021, 09:45
banner218