banner239
banner218

Avrupa, atkı ve bereyi Türkiye'den alıyor

Tekstil sezonu kış sezonuna her yıl olduğu gibi bu yılda erken başladı. Kışlık tasarımlar şimdiden ihraç edilmeye başlandı.

Avrupa, atkı ve bereyi Türkiye'den alıyor

GRANZ Tekstil AŞ'nin sahibi Hüseyin Yolcu konu ile alakalı şunları söyledi: "Uzun yıllardır Avrupa'nın bir çok ülkesine atkı ve bere ihracatımız mevcut. Özellikle son yıllarda İngiltere, İtalya, Fransa, Almanya hatta İsviçre gibi Avrupa'nın beşiği olan ülkelere geçen yıla oranla ihracatımız 70 oranında bir artış gösterdi. Geçtiğimiz yıl 500 bin parça olan malımızı bu yıl 850 bin parça olarak ürettik. Gelen yoğun talepleri karşılamak için üretim kapasitemizi arttırdık” dedi.

ATKI VE BEREYİ BİZ TEMİN EDİYORUZ

Yolcu konu ile ilgili açıklamasının devamında “Kışın çok sert geçtiği bu ülkelerde insanlar bizim ürünlere çok rağbet gösteriyor. Yılbaşı öncesinde birbirlerine en çok verdikleri hediyelerin başında, atkı ve bereler geliyor. Yada sevgililer günü gibi özel günlerde. Bu yüzden tasarımlarımızı ve renk skalamızı çoğaltarak ürün zenginliğimizi en üst seviyelere taşıdık. Avrupa'nın haricinde Ortadoğu ve Afrika ülkelerine de hatırı sayılır ihracatımız var. Kısacası kış aylarında dünyanın pek çok ülkesinin atkı ve beresini biz temin ediyoruz. Türkiye'de üretilen ürünlerin kalitesini diğer ülkelerin tasarımlarında bulamıyorlar” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2018, 16:19
banner230