banner339
banner313

Avdagiç'ten otomobilde 'ÖTV düşürülsün' önerisi

Otomotiv sektöründe iç pazarda bir daralma kaydedildiğini belirten İTO Başkanı Avdagiç, önlem olarak belirli bir dönem için ÖTV indirimine gidilebileceği önerisinde bulundu.

Avdagiç'ten otomobilde 'ÖTV düşürülsün' önerisi
banner401
banner399

İstanbul Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Şekib Avdagiç, otomotiv sektörünün iç pazarda yaşadığı daralmaya dikkat çekerek, sınırlı bir ÖTV indirimine gidilebileceği görüşünü dile getirdi.

Avdagiç, AA Finans Masası'nda yaptığı konuşmada, "Şu anda otomotiv sektöründe iç pazarda bir daralma var. Burada (belirli bir dönem) sınırlı bir ÖTV indirimi olabilir" ifadelerini kullandı.

Yeni hükümet sistemini yorumlayan Avdagiç, "Yeni sistem, önümüzdeki dönemde ekonomik hayatın çarklarının daha hızlı ve efektif olmasına katkı sağlayacak" değerlendirmesini yaptı.

"ABD'nin tavrı fayda sağlamıyor"

ABD'nin Türkiye'ye ilişkin yaptırım tehdidini, "Şu anda ABD'nin ortaya koyduğu tavrın gerek onlara gerek Türkiye'ye fayda sağlayacağını öngörmüyoruz. Türkiye egemen bir devlet. Yargı kararlarına yurt içi ve dışındaki bütün tarafların saygı göstermesi lazım" sözleri ile yorumladı.

Güncelleme Tarihi: 27 Temmuz 2018, 11:08
banner218