• BIST 109.330
 • Altın 155,894
 • Dolar 3,8638
 • Euro 4,5501

  Eğitim'de çanta sorunu

  22.09.2008 11:34
  Yıllardır çantalı eğitimi eleştiren ve gelişme çağındaki çocukların çantalı eğitim nedeniyle sağlığın bozulduğunu iddia eden Aydın Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birlik Başkanı Hulusi Akşit, her geçen gün gelişen teknolojiye rağmen Türk Milli Eğitimi’ndeki ba
  Eğitimde çanta sorunu
  Eğitim'de çanta sorunu Eğitim'de çanta sorunu Eğitim'de çanta sorunu

  Yıllardır çantalı eğitimi eleştiren ve gelişme çağındaki çocukların çantalı eğitim nedeniyle sağlığın bozulduğunu iddia eden Aydın Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birlik Başkanı Hulusi Akşit, her geçen gün gelişen teknolojiye rağmen Türk Milli Eğitimi"ndeki bazı ilkelliklerin devam ettiğini iddia etti. Akşit, “Her gün sabah yollarda iki büklüm okul çantası taşıyan çocukları gördükçe içim sızlıyor. Bana göre ilkellik olan bu sisteme bir an önce son verilmelidir” dedi.
  Bir ülkenin en önemli geleceğinin sağlıklı nesiller olduğunu ve bu sistem nedeniyle gençlerin sırtlarında eğriliklerin oluşturduğunun uzmanlar tarafından tespit edildiğini kaydeden Aydın Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birlik başkanı Hulusi Akşit, bir an önce bu sorunun çözülmesi gerektiğini söyledi. Akşit, ayrıca liselerde de mesleki eğitime ağırlık verilmesi gerektiğini söyledi.
  Çanta ve eğitimle ilgili ferdi mücadelesini sorun çözülünceye kadar sürdüreceğini ve çocukları çok sevdiğini kaydeden Aydın Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birlik Başkanı Hulusi Akşit, konuyla ilgili Bakanlığa da üzüntüsünü dile getiren yazı yazacağını kaydetti.
  Akşit, “Henüz gelişme çağındaki çocuklarımız her gün okulla ev arasında 9-12 kilo arasında değişen okul çantaları nedeniyle öğrenciliğin yanında hamallık yapıyorlar. Yazın sıcakta kışın soğukta taşınan bu ağır çantalar nedeniyle yeni yetişen neslin kambur büyüdüğünü tıp camiası belirtti. Yetkili ve ilgililerin ilkokula giden çocuklarımızı sırtlarında çanta taşımaktan kurtarmasını istiyorum. Gelişme çağında olan 7-13 yaşındaki çocukların her gün ev ile okul arasında beslenme çantalarıyla birlikte 13-14 kiloya ulaşan ağırlıktaki çantaları taşımak zorunda kalması üzüntü verici. Yıllardır süren mücadeleye rağmen sorun bir türlü çözülmedi” ifadelerine yer verdi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim