• BIST 107.580
 • Altın 153,004
 • Dolar 3,7219
 • Euro 4,3756

  Eğitimciden değerlendirme

  26.01.2009 10:47
  Eğitimcilerden gündem değerlendirmesi
  Eğitimciden değerlendirme
  Eğitimciden değerlendirme Eğitimciden değerlendirme Eğitimciden değerlendirme

  Eğitim Bir-Sen Aydın Şube Başkanı Mehmet Şirinkaya, çocukların barışın ve adaletin egemen olduğu bir dünyada yetiştirilmesinin herkesin ortak amacı olduğunu belirterek, “Barışın kavram olarak mehabetini yitirdiği bir dünya, devletlerin imkanlarını halkının refahına değil güvenliğine harcamalarına sebep olmaktadır” dedi.
  Güvenliğe harcanan her kuruşun eğitimden, sağlıktan, refah düzeyinden kırpılmakta olduğuna işaret eden Mehmet Şirinkaya, “Birbirinden emin olmayan uluslar, savaşın, nefretin, öfkenin pençesinde, zulmün karanlığında travmaların biçimlendirdiği kalitesi düşük bir yaşamı sürdürmektedir. Bu kaotik ortamdan en çok etkilenen ise çocuklarımızdır. Barışın, sevginin, paylaşmanın, yaşama sevincinin egemen olduğu bir dünyayı oluşturmak, bugünün çocuklarını savaşın, nefretin etkilerinden korumakla mümkündür. Filistin"de okulları bombalanan, sıra arkadaşları vahşice öldürülen çocukların bir ömür bu vahşetin etkisinden kurtulması mümkün değildir. Bugünden dünyada vicdanını yitirmemiş bir kimse kalıp kalmadığının arayışı içerisine giren Filistinli çocukların vicdan arayışı, ömürlerinin sonuna kadar devam edecektir. Şehit Filistinli çocukların yıkıntılar arasındaki cesetlerini gören, hayatta kalabilenlerin ekmek arayışını, su arayışını, sıcak bir yatak arayışını ekranlardan gözü yaşlı seyreden kendi çocuklarımızın dünyanın geleceğiyle ilgili umutsuzluklarını gidermek nasıl mümkün olacaktır?” diye konuştu.
  Milli Eğitim Bakanlığı"nın yayınladığı genelgeyle ölen Filistinliler anısına okullarda saygı duruşunda bulunulması ve yardım kampanyası başlatılması takdire şayan olduğuna işaret eden Şirinkaya, şöyle konuştu: “Bu duyarlı davranışından dolayı Bakanlık yetkililerine teşekkür ediyoruz. Çocuklarımıza demokratik, şeffaf, insan hak ve hürriyetlerini önceleyen, karanlık insanların faaliyetleri için karanlık bölgeler bırakmayan, loşluklara müsamaha göstermeyen bir sistem borcumuz vardır. Bu borcumuzu ödeyemezsek, tarih bizi affetmeyecektir”

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim