• BIST 109.330
 • Altın 155,771
 • Dolar 3,8638
 • Euro 4,5501

  Eğitim-Sen'i buluşturan yemek

  11.10.2008 18:01
  Dünya Öğretmenler Günü çerçevesinde Eğitim-Sen Kuşadası Temsilciliği tarafından düzenlenen geleneksel yemek büyük ilgi gördü.
  Eğitim-Seni buluşturan yemek
  Eğitim-Sen'i buluşturan yemek Eğitim-Sen'i buluşturan yemek Eğitim-Sen'i buluşturan yemek

  Dünya Öğretmenler Günü çerçevesinde Eğitim-Sen Kuşadası Temsilciliği tarafından düzenlenen geleneksel yemek büyük ilgi gördü. Yemekte, emekli olan 6 öğretmene şükran plaketi verildi.
  Kuşadası Öğretmenevi'nde gerçekleştirilen etkinliğe, Eğitim-Sen Kuşadası şubesi üyelerinin yanı sıra, Aydın ve Selçuk'taki Eğitim-Sen yönetimleri, ÖDP Kuşadası İlçe Başkanı Sencer Az, CHP Kuşadası İlçe Başkanı M. Esat Altungün, Kuşadası Milli Eğitim Şube Müdürü Murat Yurttutan ve çok sayıda davetli katıldı. Eğitim-Sen Aydın Temsilcisi Orhan Aygün'ün açılış konuşmasıyla başlayan yemekte daha sonra şiirler okundu ve müzik dinletisi gerçekleştirildi.
  Açılış konuşmasında, ülkenin bir yanda kapitalizmin yol açtığı kriz diğer yanda savaş ve şiddetin kıskacında olduğunu vurgulayan Eğitim-Sen Aydın Şube Başkanı Orhan Aygün, serbest piyasa tanrısına tapanların mededi devlet güvencelerinde aradığını ve kriz faturasının emekçiye, yoksula kesilmeye çalışıldığın söyledi. Orhan Aygün şeylö devam etti: “Bu ülkenin demokrasiye, insan haklarına, eşitliğe, özgürlüğe, emekten yana siyasete, çok kültürlü, çok kimlikli, çok inançlı toplum gerçeğinden hareketle bir arada yaşamı savunmaya ihtiyacı var. Eğitim-Sen bugüne kadar yürüttüğü emek ve demokrasi mücadelesini bundan sonra da sürdürecektir. Şimdi taşına altına elimizi koyma zamanıdır, şimdi Eğitim-Sen'i daha da büyütme, geleceğe taşıma zamanıdır” dedi.
  Her yıl düzenlenen yemeklerinin bir gelenek haline geldiğini belirten Kuşadası Eğitim-Sen Temsilcisi Bahadır Akın ise “Düzenlediğimiz bu yemekler hem emekli öğretmenlerimizi onurlandırmamıza hemde dayanışma ruhumuzu yaşatmamıza dayanak oluyor” diye konuştu.
  Yemeğin son bölümünde ise bu yıl emekli olan Sulhtan Büyükturan, Ulviye Elçi, Ertuğrul Tabak, Salih Birol, Serdar Kayalar ve Nermin Karabacağa"na öğretmenlik hayatları boyunca verdikleri emekten dolayı Eğitim-Sen tarafından şükran plaketi verildi. Emekli öğretmenler plaket töreninde duygu dolu anlar yaşadı.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim