• BIST 109.050
 • Altın 153,440
 • Dolar 3,8386
 • Euro 4,5114

  Eğitim-Sen'den açıklama

  16.09.2009 11:58
  Eğitim-Sen Aydın Şubesi üyesi eğitimciler ek ders ücretleri, eğitime hazırlık ödenekleri ve eğitimcilerin tedavi giderlerinin ödenmesi konusunda bir açıklama yaptı.
  Eğitim-Senden açıklama
  Eğitim-Sen'den açıklama Eğitim-Sen'den açıklama Eğitim-Sen'den açıklama

  Tüm yurt genelinde olduğu gibi öğle saatlerine doğru Okullar Meydanı"nda toplanan Eğitim-Sen Aydın Şubesi üyeleri, daha sonra Gazi Paşa İlköğretim Okulu"na doğru yürüyüşe geçti. Okulun giriş kapasını önünde toplanan 20-30 kişilik grup, ellerindeki dövizlerle yaşadıkları sorunların giderilmesini istedi.
  Grup adına ortak basın açıklamasını okuyan Eğitim-Sen Aydın Şube Başkanı Orhan Aygün, “İki haftadan fazla süren seminer dönemi için; örneğin bu yıl 29 ve 30 Haziran günlerinde ek ders ücreti ödenmemiştir. Bu dönem başında ise, 14–18 Eylül arası ve bayram haftasında 23-24-25 Eylül 2009 tarihlerinde öğretmenlerimiz okullarda ve görevlerinin başında olmasına rağmen kendilerine ek ders ücreti ödenmeyecektir. Sendikamız, 3-4-5 Haziran tarihlerinde Türkiye"nin dört bir köşesinden başlattığı yürüyüşlerle taleplerini Bakanlığa iletmiştir. Eğitim Sen olarak, yüz binlerce eğitim ve bilim emekçisini etkileyen bu hak ihlaline karşı sessiz ve tepkisiz kalmamız mümkün değildir. 2009–2010 eğitim öğretim yılı başında yaşanan bir diğer sorun eğitime hazırlık ödeneğinin miktarı ve kapsamına ilişkindir. 2009 bütçesinde 515 TL olarak öngörülen eğitime hazırlık ödeneğinin her yıl olduğu gibi, tüm itirazlarımıza rağmen bu yıl da sadece öğretmenlere ödenmesi söz konusudur. Oysa her eğitim-öğretim yılı başında sadece öğretmenler değil, hizmetlisi, memuru ile tüm eğitim ve bilim emekçileri çeşitli hazırlıklar yapmaktadır” dedi.
  Aydün; taleplerinin seminer dönemlerindeki ek ders ücretlerinin hiçbir kesintiye uğramadan eksiksiz ödenmesi, ders ve ek ders uygulamalarına ilişkin düzenlemelerin eğitim sendikalarıyla birlikte yeniden yapılması, eğitime hazırlık ödeneği sadece öğretmenlere değil, eğitim ve bilim işkolunda çalışan herkese bir tam maaş tutarında ve yılda iki kez ödenmesi ve eğitimcilerin tedavi giderlerinin ödenmesi olduğunu kaydetti. Taleplerinin yerine gelmemesi halinde grev ve toplu sözleşme haklarını kullanacaklarını iddia eden Aygün, sorunların devam etmesi halinde Kasım ayı sonunda greve çıkacaklarını sözlerine ekledi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim