• BIST 106.872
 • Altın 151,903
 • Dolar 3,6611
 • Euro 4,3075

  Eğer partim ikinci olursa...

  12.02.2011 14:16
  Başbakan Erdoğan Sakarya ziyareti kapsamında toplu açılış töreninde halka sesleniyor
  Eğer partim ikinci olursa...
  Eğer partim ikinci olursa... Eğer partim ikinci olursa... Eğer partim ikinci olursa...

  ' Bu ülkenin engelleri aşıp istediği hedeflere ulaşabileceğine kalbimizle inandık sevgili Sakarya'lılar. Ekonomiyi, itibarımızı, demokrasiyi arttırma ve ileri standartlara ulaştırma çabası içinde olduk 8 senedir. Türkiye olarak içinde bulunduğumuz bu coğrafya da barıştan, huzurdan, refahtan başka hiç bir hedefimiz yoktur. Sadece Türkiye değil Türkiye ile birlikte komşularımız bölgemizde ki ülkeler, bölgemizde ki halklar da daha fazla istikrara, refaha kavuşsun bölgeye kardeşlik, dayanışma hakim olsun istiyoruz.

  Kimsenin diline karışmadık ama bu ülkenin resmi dili olarak bir dil olacak Türkçe ama herkes anadilini konuşabilecek ona saydı duyacağız herkes inancını yaşayacak ve inanç güvenini teminat altına alan yapıyı gerçekleştirdik. Bölgesel milliyetçilik olmayacak dedik Kuzey'de ne varsa Güney'de de o olacak dedik ve şimdi bunları gerçekleştiriyoruz. Şuan da sadece Güneydoğu ve Doğu'da 20 kat trilyona ulaştı yaptığımız yatırımlar neden ne için? Çünkü yılların ihmali vardı şimdi biz bu ihmali gideriyoruz herşeyi ile adaleti, emniyeti, enerjisiyle herşeyiyle gideriyoruz. Bu coğrafyanın halkları olarak bin yılı aşkın bir süre biz aynı sofraya oturduk aynı ekmeği paylaştık.

  Mısır halkına demokrasiye hazır değiller gibi ayrımcı bir anlayış gibi bakmadık, başkaldırılarına ise şimdilik fazla görenler sustular işlerine gelen yerde demokrasi, insan hakları deyip işlerine gelmediğinde sessiz kalanlar bu olayda mahçup oldular. Biz çifte standartlara prim vermedik, kardeşlik hukukunu gözettik ve Mısır'ın derdini bu hissiyatla kendi derdimiz olarak gördük. Mısır halkının statükoya karşı tepkisini görmeyenler halkın mesajlarını görmekten aciz kalanlardan olmadık dik durduk samimi olduk gönül dilimizle konuştuk, kardeşlik hukukuyla samimi çağrılarımızı yaptık. Bugün Mısır halkının sevincini onlarla birlikte bizlerde yaşıyoruz Mısır halkı bilsin ki onların sevinci Sakarya'nın, Türk milletinin sevinci onların coşkusu bizim heyecanımızdır. Bir an önce Mısır'da adil ve özgür seçimler gidilmelidir aylarca seçim olmaz bizde 24 saatte seçim oluyor daha seçim günün akşamı netice alıyoruz 1 haftada YSK kesin seçimleri açıklıyor ama bazı ülkeler var ki Mısır gibi aylarca seçim neticesi alınmıyordu bu böyle olmamalı Mısır'ın ekonomik sıkıntısını gidermek için çağrı yaptık biraraya gelelim katkılarımızı ortaya koyalım aynı desteği Tunus'ada verelim burada kurtulsun dedik. Bu geçiş süreci başarılı şekilde geride bırakılacak Mısır bu süreçten daha güçlü bir şekilde çıkacaktır. Mısır herzaman kendilerinin huzurunu isteyen bir Türkiye olduğunu biliyor ve bilmelidir bundan sonra da iç barışı ve istikrarı desteklemeye devam edeceğiz.

  Buradan Sakarya Nehri'nin kenarından Nil Nehri'ne Türkiye'den Mısır'a kardeş Mısır halkına şahsım ve tüm milletim adına Mısır halkına selamlarımızı gönderiyorum yeni dönem Mısır için hayırlı olsun Allah kardeş Mısır halkının yar ve yardımcısı olsun diyorum.

  Son zamanlarda bazı grupçuklar çıkıp bizimle ilgili olarak yaptıkları bazı gösterilerde Mısır halkının sesini dinlenmesini istiyorsun ama siz burada Türk halkının sesini dinlemiyorsunuz diyorlar. Bir defa elma ile armutu birbirine karıştırmayalım, Türkiye'de demokratik nokta da bir sıkıntımı var? 12 Haziran geliyor ey ana muhalefet yandaşlarınla, candaşlarınla mücadeleni ver sandık geliyor eğer benim milletim sana sandıkta iktidarı veriyorsa, biz başımız gözümüz üstüne hemen görevi zaten vereceğiz, hatta ben daha ileri gidiyorum benim partim ikinci parti olduğu zaman ben Genel Başkanlığı bırakma sözünü önceden verdim biz alışılmış liderlik profili çizmeyeceğiz. Eğer milletimiz bize diyorsa sen ikincisin o zaman başarısız olduk çekilirim başka bir arkadaşım yola devam eder bende arkasından gider onun hizmetkarı olurum biz koltuklara şan şeref kazandıran bir siyaset anlayışını getirdik.

  Şu ifadeden rahatsız olanlar oldu ' Hepimiz faniyiz, bir gün gelecek öleceğiz hoca efendi gelecek ne diyecek? Cumhurbaşkanı niyetine demeyecek, trilyarder niyetine demeyecek, Er kişi niyetine diyecek hatun kişi niyetine diyecekler koyacaklar mezara çekip gidecekler yanında kimse kalmayacak kefenin ve bu dünyada yaptıkların hayır yaptıysan hayırla yad edecekler eğer kötülük yaptıysan iyi ki gitti diyecekler. İşte biz baki kalan bu kubbe de hoş bir seda imiş mer demek için çalışıyoruz. Arkamızdan eğer hayır duaları gelirse ne mutlu işte bugün açılışını yapacağımız eserlerle hayırla yad edilirsek ne mutlu bugün de 56 eseri burada hizmete açacağız. Bugün Sakarya'da Sakarya'nın plaka numarasına da denk düşen 56 dedim yanlış oldu 54 hizmetin toplu açılışını gerçekleştiriyoruz. Toplamda 2 yüz 12 trilyonluk hizmeti Sakarya'ya kazandırıyoruz. Modern Sakarya bunlarla birlikte gelişiyor dönüşüyor, bu alışveriş merkezlerinin hayırlı olmasını diliyorum tabi burada Serdivan belediyemize ve kuruluşlarımıza teşekkür ediyorum. Sakarya merkezde ve ilçelerimizde 17 okulun açılışını gerçekleştiriyoruz. Adapazarı'nda eski bakanlarımızdan şuanda rahatsız Allah kendilerine şifa versin Cevat Ayhan bey adına Cevat Ayhan Bey okulunun açılışını yapıyoruz. Bu eğitim kurumlarımızı Sakarya'ya kazandıran Milli Eğitim Bakanlığı'mıza TOKİ'ye teşekkür ediyor tüm bu okul ve pansiyonların çocuklarımıza hayırlı olmasını diliyorum. KÖY-DES kapsamında 2 içme suyu projesi 3 kanalizasyon çalışması ve bir nehir ıslah çalışmasını bugün hizmete alıyoruz. Bu eser ve hizmetlerin yapımında emeği geçen tüm kurumlarımıza, bakanlıklarımıza, belediyelerimizi, hayırseverlerimizi, alın teri döken mimar ve işçilerimizi tebrik ediyor Sakarya, ülkem ve milletim adına kendilerine şükranlarımı sunuyorum.

  Son günlerde anamuhalefet partisi bizim illerde yaptığımız açılışları diline dolamış durumda CHP'nin Türkiye'de çakılı çivisi bile yok. Türkiye genelinde ilçe, belde, iller neyse toplam 5 yüz 26 belediyesi var bunların hiç şöyle gümbür gümbür açılış yaptıklarını duyup gördünüz mü? Toplu açılıştan da vazgeçtik tek tek açılış yaptıklarını gördünüz mü? Olsa olsa bir yerde park açarlar sonra kıyameti koparırlar. Geçen yıl Ankara, Çankaya'da bir parkın açılışını yaptılar dikkatinizi çekiyorum biz bugün 90 adet park, peyzaj çalışmalarını 7 proje altında toplayarak açıyoruz. Biz bugün Sakarya'da 54 açılış diyoruz aslında detayına girdiğimiz zaman yüzlerce açılış. Gittiğimiz heryerde her ilimizde bu şekilde açılışlar yapıyoruz 30,50, 100 kalem vesaire aslında bu açılışlarla beraber halkımızla kucaklaşıyoruz. İşte Çankaya'da bütün parti yöneticilerini bütün teşkilatı toplayarak küçücük bir parkın açılışını yapanlar bizim açılışlarımızı eleştiriyorlar. La teşbih benzetmiyorum alınmasınlar ama ' Tilki erişemediği üzüme koruk der ' sen çalış seninde olsun niye kıskanıyorsun her zaman söylüyorum bizim eserlerimize, bizim Türkiye'ye kazandırdıklarımıza bunların hayalleri dahi erişemez bunlar gider yılda bir yada iki kere kendi belediyelerinin yaptığı küçük parkı açar ondan sonra bizim açılışlarımıza dil uzatırlar kusura bakmasınlar ben sadece insaf diyorum gerisini şu yüce milletin halkımın taktirine bırakıyorum. Görmeye göz gerek, sezmeye, hissetmeye öz gerek öz bunlar bir tek daire inşa edebilseler tam kadro gidip açılış yaparlar biz 4 yüz 80 bin daire inşa ediyor ve açılışlarına yetişemiyoruz. TOKİ kentsel dönüşüm ve kentselleşme ile tüm vilayetlerimiz değişiyor. 79 Sene'de 6 bin yüz kilometre bölünmüş yol yapıldı biz 7 yılda 13 bin 6 yüz kilometre yol yaptık bizim farkımız bu, biz efendi olmaya değil hizmetkâr olmaya geldik bunun gereğini yapıyoruz.

  Bunlar bu yapılanlara bir gün kalkıpta eyvallah diyemediler, tebrik ederiz diyemediler bütün bunları gördükleri halde, barajları gördükleri halde diyemediler bunların gözü var görmez, kulağı var görmez, dili var gerçekleri konuşamaz bunların durumu bu. Eğitimin çehresini değiştiriyoruz yüz 60 bin derslik yaptık bunuda görmezler 80 üniversite kurduk şimdi 8 tane daha geliyor 156 üniversite var şuan 164 üniversite olacak ve 81 vilayetimizin tamamında üniversite var hani bizden önce neredeydiniz sizin aklınız yokmuydu niye yapmadınız bunları. Meclis'te çıkarlar işleri güçleri kavga gürültü dürüstlük diye birşey yok, hakkı teslim etmek diye birşey yok benim milletim zaten bunlardan umudu kesti ama bari yapılanları engellemeyin bari gölge etmeyin hizmet üretmiyorlar bazı hizmet edenin önünü kesmeyin. Herzaman yaptıkları gibi TBMM'de bir kez daha yasama faaliyetlerini engellemenin gayretleri içerisindeler komisyonlarda halkı direnişe çağıracak kadar pervasızca davranıyorlar, genel kurula öyle bir hava veriyorlar ki adeta terörize ediyorlar, kayıtsız bir davranış. Hiç bir değişim istemiyorlar Türkiye kalkınmasın istiyorlar, aceleniz neydi bu kadar niye acele ediyorsunuz, gece sabahlara kadar nedir bu efendi bizim acelemiz var yıllar yılı bizi bu yarışta geri bıraktınız muhasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkmak yan gelip yatarak olmaz çalışarak olur, çok koşacağız, çok çalışacağız, gece gündüz demeden çalışacağız ve Cumhuriyetimizin yüzüncü yıl dönümünde 2023 'te Türkiye'yi dünyanın ilk 10 ekonomisi arasına sokacağız. Aceleniz ne diyorlar işte bunların yapısı bu mantığı bu, gece birlere ikilere kadar burda niye çalışıyoruz tamam kardeşim siz çalışmayın biz çalışıyoruz bizi halkım buraya çalışın diye gönderdi yan gelip yatın diye göndermedi sanki çok çalışıyorlar Salı, Çarşamba, Perşembe dünyanın neresinde var bu ya bu ara dedik ki haftanın hergünü çalışacağız gerekirse bu tabi beyleri rahatsız ediyor niye bizim milletimiz dedi ki çalış, çalışan demir ışıldar çalışmayan paslanır biz pas tutmak istemiyoruz.

  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter kullanılmayan ve kişilik haklarını hiçe sayan yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Diğer Haberler
 • Demirtaştan Akla Ziyan İddia!05 Ekim 2012 Cuma 08:37
 • Vekilin İsteği Başka!05 Ekim 2012 Cuma 08:36
 • Hüseyin Çelik: Panik yapmayın!04 Ekim 2012 Perşembe 20:18
 • Hüseyin Aygünden ilginç iddia04 Ekim 2012 Perşembe 20:07
 • MHPnin Neden Evet Dediği Belli Oldu04 Ekim 2012 Perşembe 14:46
 • Muharrem İnce Meclisi birbirine kattı04 Ekim 2012 Perşembe 14:44
 • CHPli heyetten ilk açıklama03 Ekim 2012 Çarşamba 22:45
 • Seçim teklifi komisyondan geçti03 Ekim 2012 Çarşamba 21:00
 • CHPden sağduyu çağrısı03 Ekim 2012 Çarşamba 20:55
 • BDPden ilk yorum Kaplandan03 Ekim 2012 Çarşamba 20:52
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim