• BIST 109.097
 • Altın 153,413
 • Dolar 3,8257
 • Euro 4,5096

  EGAFED Kuşadası'nda toplandı

  27.11.2011 08:32
  Ege Akdeniz Genç İşadamları Dernekleri Federasyonu(EGAFED)’nun 79. Yönetim kurulu toplantısı Kuşadası’nda yapıldı.
  EGAFED Kuşadasında toplandı
  EGAFED Kuşadası'nda toplandı EGAFED Kuşadası'nda toplandı EGAFED Kuşadası'nda toplandı

  Kuşadası Genç İşadamları Derneği(KUGİAD) binasında gerçekleşen yönetim kurulu toplantısına EGAFED Yönetim Kurulu Başkanı Efkan Ceylan, federasyon yönetim kurulu üyeleri, KUGİAD Başkanı Ertan Sönmezer ve KUGİAD yönetim kurulu üyeleri katıldı.

  Toplantının açılışında konuşan KUGİAD Başkanı Ertan Sönmezer, federasyon yönetim kurulu toplantısına ev sahipliği yapmaktan büyük mutluluk duyduklarını söyledi. KUGİAD’in 33 seçkin üyesiyle Kuşadası’nda yaklaşık 2000 kişiye istihdam sağladığını belirten KUGİAD Başkanı Ertan Sönmezer, “Kuşadası’nda 2003 yılından bu yana, en iddialı projeleri hayata geçirerek, Kuşadası markasına, sosyal ve ekonomik hayatına katkılar sağlamaya çalışıyor. Kuşadası’nda özlemi duyulan, eksikliği hissedilen her konunun üzerine cesaretle giden derneğimiz, azim ve irade ile her alanda çalışmalarına devam ediyor. KUGİAD, yaşadığı topluma olan sorumlulukları doğrultusunda yaptığı ulusal konserler, paneller, konferanslar, dinletiler, üyelerin bireysel gelişim programları, uluslar arası derneklerle müşterek faaliyetler, kamu kurumları arasında özellikle öğretim kurumlarının eksikliklerinin tamamlanması ve benzeri pekçok faaliyetleri gerçekleştirmiştir” dedi.
  EGAFED Başkanı Efkan Ceylan ise Kuşadası’nda gördükleri misafirperverlikten dolayı teşekkür ederek, “EGAFED olarak, üye derneklerimizin ev sahipliğinde yönetim kurulu toplantılarımızı düzenli bir biçimde hayata geçirmeye devam ediyoruz. Ekonomi ağırlıklı sivil toplum kuruluşlarının düzenli olarak bir araya gelmeleri, görüş alışverişinde bulunmaları; üyeler arasındaki diyaloğun istikrarı açısından son derece önemlidir. Çünkü sivil toplum örgütlerinin varlık nedeni; değişen ve sürekli yeni biçimler alan ekonomik, sosyal ve toplumsal gelişmeleri ıskalamadan gerekli planlamaları yapmaktır” diye konuştu.
  Gündemin her an değiştiği bir ortamda başta ekonomi olmak üzere birçok konuyu aynı dikkatle takip ettiklerini ve değerlendirdiklerini kaydeden EGAFED Başkanı Efkan Ceylan, “Sadece kendi iç sorunlarımıza ve tartışmalara odaklanarak bir yere varamayız. Dünyamız ve özellikle ve bölgemiz istikrarsız günlerden geçmektedir. Kuzey Afrika’daki ve komşumuz Suriye’deki gelişmeler endişe vericidir. Fakat tüm bu sorunların dışında asıl dikkatimizi yöneltmemiz gereken alan Avrupa’dır. Son birkaç yıldır Avrupa merkezli seyreden ekonomik belirsizlikler; Yunanistan, İtalya ve İspanya’da iktidarları düşürecek kadar etkili olmuştur. Artık iyice belli olmuştur ki; Avrupa Birliği derin bir borç krizine girmiştir. Bizzat Avrupa Birliği’nin yetkili ağızları, bu krizin çözülmemesi durumunda birliğin dağılabileceği uyarısını yapmaktadırlar. En iyimser tahminler bile, Avrupa’nın bu krizi atlatmasının 20 yıl süreceği yönündedir. Adını koymak gerekirse, Avrupa’daki krizin adı borç krizidir. Bu krizin elbette Türkiye’ye de olumsuz etkileri olacaktır. Her şeyden önce Türkiye’nin ihracatının önemli bir kısmı Avrupa ülkelerine yapılmaktadır. Avrupa’daki kriz devam ettiği sürece bizim de ihracat potansiyelimiz doğal olarak zayıflayacaktır. Sadece iç talepler büyüyemeyiz. Dolayısıyla istikrarlı bir ihracat ortamına mutlak surette ihtiyaç duymaktayız. Bu kriz, sadece ticari açıdan değil, finansman açısından da Türkiye’nin aleyhinedir. Çünkü ülkemiz yurtdışı finansman ihtiyacı olan bir ülkedir. Krizin devamında, Türkiye’ye gelen sermaye de azalacaktır. Özetle ifade etmem gerekirse; partnerimiz olan ülkelerde kriz varken, bizim bu süreçten avantaj sağlamamız çok zordur” şeklinde konuştu.

  04.20111127083429.jpg

  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter kullanılmayan ve kişilik haklarını hiçe sayan yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim