• BIST 106.991
 • Altın 152,004
 • Dolar 3,6781
 • Euro 4,3218

  EGAFED Didim'de toplandı

  12.10.2008 18:44
  Ege Akdeniz Genç İşadamları Dernekleri Federasyonu (EGAFED)’in 51. yönetim kurulu toplantısı Didim’de yapıldı.
  EGAFED Didimde toplandı
  EGAFED Didim'de toplandı EGAFED Didim'de toplandı EGAFED Didim'de toplandı

  Ege Akdeniz Genç İşadamları Dernekleri Federasyonu (EGAFED)"in 51. yönetim kurulu toplantısı Didim"de yapıldı. Didim Genç İşadamları Derneği (DİGİAD)"in ev sahipliği ile Garden Of Sun Otel"de gerçekleştirilen EGAFED 51. yönetim kurulu toplantısına Kuşadası, Uşak, Antalya, Aydın, Kütahya, Muğla, Isparta, Söke, Didim, Simav ve Gazipaşa ilçelerinden genç işadamı derneklerinin yöneticileri katıldı.
  Toplantıda dernekler ve federasyonun faaliyetleri ile ilgili değerlendirmeler yapılırken; toplantı girişinde yapılan konuşmalarda Türkiye ekonomik değerlendirilmesi masaya yatırıldı. İş Adamları ekonominin yanında terör konusunda da acıların son bulmasını istedi. Toplantıda açılış konuşmasını gerçekleştiren ev sahibi DİGİAD Başkanı Erkan Börekçi; dünyada görülen ekonomik krizin Türkiye"yi de etkilediğini söyledi. Gelinen noktada nerdeyse ülkelerin toptan battığını yarın sabah hangi ülkenin dar boğaza gireceğini kestirilemediğini dile getiren Erkan Börekçi; Türkiye"de hükümetin bugüne kadar hala ekonomik önlem paketi oluşturmamasına anlam veremediklerini ifade etti.
  Türkiye"nin suni gündem maddelerine odaklandığını, küresel kriz karşısında üzerine düşeni yapmadığını dile getiren DİGİAD Başkanı Erkan Börekçi; “Ekonomik verilere göre Türkiye daha krizin birinci çeyreğini geçirmektedir. İlk çeyrekte bu kadar sıkıntılarla uğraşan büyük işletmeler ve KOBİ"ler olarak geriye kalan dilimlerde nelerle karşılaşacağımız konusunda en küçük bir öngörüye sahip olamıyoruz. Bu nedenle hükümetten Türkiye"nin neredeyse tüm ekonomik yükünü kaldıran KOBİ"lere özellikle bu dönemde destek olunmasını beklemekteyiz” dedi.
  Erkan Börekçi konuşmasında ekonomik krizin yanında terör nedeniyle her gün acı haberler aldığını belirterek; devletin terörle mücadele konusunda daha etkin bir politika üretmesini beklediklerini dile getirdi.
  Toplantıda daha sonra bir konuşma yapan EGAFED Başkanı Efkan Ceylan konuşmasında; “ABD"nin yaşadığı ekonomik krizi atlatmak için 700 milyar dolarla kurtulmaya çalıştığını göz önüne alırsak, Türkiye"nin 30 yılda terörle mücadeleye harcadığı 300 milyar doların ne denli bir kayıp olduğunu sanırım daha iyi anlayabiliriz” dedi.
  Türkiye"nin istatistiksel olarak dünyanın en büyük 17. Ekonomisine sahip olduğunu, 200"ü aşkın ülke sıralamasında Türkiye"nin bu konumunun hoş gelebileceğine dikkat çeken EGAFED Başkanı Efkan Ceylan; “Terör nedeniyle kaybettiğimiz maddi ve manevi kayıplarımız Türkiye"nin daha üst sıralarda yer almasına en büyük engeldir” dedi.
  Türkiye"de büyüyen cari açık, düşük kur, yüksek faiz, artan işsizlik, yoksulluk, düşen büyüme hızı, güvenlik, geciken yapısal reformlar gibi daha bir çok konunun Türkiye"nin önünde göz ardı edilmeyecek büyük sorunlar olduğuna dikkat çeken Efkan Ceylan; “bunlar aşılamayacak sorunlar değil. Genç nüfus, mevcut kaynaklar, jeopolitik önemimiz elimizdeki en büyük kozlarımızdır. Burada siyasi iktidardan beklenen istikrar ve vizyondur. Son günlerde dünyadaki mali krizin biziz etkilemeyeceğini düşünmek saflık olur. Bu süreci doğru yönetmek siyasi iktidarın görevidir. Zaten onun için iktidardırlar, onun için oradadırlar” dedi.
  Bölgemizin ve Aydın"ın sektörel bazda sorunlar yaşadığını dile getiren EGAFED Başkanı Efkan Ceylan; “İnşaat sektöründe daralma, turizmde bu yıl da istenileni elde edemememiz, tarımın içine düştüğü sıkıntılı durum ve Aydın merkezden bölgesel altyapı yardımlarını alamamamız yerel anlamda en büyük sorunlar olarak önümüzde durmaktadır. Bugün Söke, Didim ve Kuşadası birlikteliği önümüzde durmaktadır. Eğer bu birlikteliği ekonomik, siyasal, sosyal ve kültürel birliktelik noktalarına taşıyabilirsek, bu projeyi ortak yaşamın her alanına yayabilirsek önümüzdeki engelleri aşmamamız iin hiçbir sebep kalmayacaktır” diye konuştu.

  Diğer Haberler
 • 2018'de 1 milyardan fazla akıllı telefon bu özelliğe sahip olacak!01 Ekim 2017 Pazar 11:45
 • Bir devrin sonu: Twitter, 280 karakterli tweetleri denemeye başladı27 Eylül 2017 Çarşamba 09:09
 • iOS 11.0.1 güncellemesi yayınlandı27 Eylül 2017 Çarşamba 01:14
 • Whatsapp ve Facebook sonunda birleşiyor!25 Eylül 2017 Pazartesi 13:57
 • Star Wars: The Last Jedi tamamlandı!25 Eylül 2017 Pazartesi 02:01
 • WhatsApp Facebook’a ekleniyor22 Eylül 2017 Cuma 12:40
 • Apple, iOS 11 güncellemesini yayınladı20 Eylül 2017 Çarşamba 00:32
 • Facebook'tan yeni özellik!17 Eylül 2017 Pazar 16:55
 • YouTube'tan tepki çeken karar!14 Eylül 2017 Perşembe 21:25
 • Apple iPhone X ve iPhone 8'i tanıttı13 Eylül 2017 Çarşamba 03:34
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim