Dünyanın en çok izlenen dizilerinden “The Walking Dead”, 11’inci sezonun son 8 bölümüyle sevenlerine veda ediyor. Oyuncular Norman Reedus, Melissa McBride, Josh McDermitt, Ross Marquand, Seth Gilliam, Lauren Ridloff, Cailey Fleming, Michael James Shaw ile dizinin asıl kahramanları yapımcı-yönetmen Greg Nicotero, yapımcı-senarist Angela Kang ve yapımcı-senarist Scott M. Gimple, San Diego’da düzenlenen Comic-Con Fuarı’nda Barbaros Tapan’ın sorularını yanıtladı.

İlk sezonu 2010 yılında yayınlanan ve günümüze kadar ikonik yapısını sürdüren “The Walking Dead” ekranlara veda ediyor. Final olarak belirlenen 11’inci sezon, 8’er bölümlük üç kısma ayrıldı. İlk 8 bölüm 2021’in ağustos ayında, ikinci 8 bölüm de 2022 şubatında seyirciyle buluştu. 26 farklı ülkede gösterilen ve dünyanın en çok sevilen dizileri arasına giren “The Walking Dead”in son 8 bölümü ise ekim ayında yayınlanacak. Dizi ekibiyle San Diego’daki Comic-Con etkinliğinde bir araya geldik ve bu projeden birçok yan dizi çıkacağı müjdesini aldık. İşte ekiple röportajdan geriye kalanlar...

◊ Angela Kang, 12 yılda 11 sezon. Final sezonunun ilk 16 bölümü yayınlandı ve geriye 8 bölüm kaldı. Bitiş çizgisine bu kadar yakın olmak nasıl?

- Angela Kang: Gerçeküstü bir olay. 24 bölümün tamamını çekmek uzun zaman aldı ve sonunda bitiş çizgisine ulaştık. Dizi devam ediyor, daha yapılacak çok kutlama var. Son 8 bölüm henüz yayınlanmadı ve bu anların tadını çıkarıyorum. Bugüne dek yapılanları, tüm zor işleri paylaşmaktan da heyecan duyuyorum.