• BIST 95.182
 • Altın 267,862
 • Dolar 5,8080
 • Euro 6,6160

  Efeler Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kendirlioğlu: Türkiye'de pamuk ekim alanları daralıyor

  23.05.2019 11:39
  Efeler Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kendirlioğlu, “Üreticinin devamlı zarar eder hale gelmesinden olayı 2003 yılından itibaren pamuk ekim alanlarında ciddi miktarda daralmalar ortaya çıkmıştır” dedi.
  Efeler Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kendirlioğlu: Türkiye'de pamuk ekim alanları daralıyor
  Efeler Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kendirlioğlu: Türkiye'de pamuk ekim alanları daralıyor Efeler Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kendirlioğlu: Türkiye'de pamuk ekim alanları daralıyor Efeler Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kendirlioğlu: Türkiye'de pamuk ekim alanları daralıyor

  Efeler Ziraat Odası, Türkiye'de pamukçuluk sektörünün sorunları ve çözüm önerilerini bir rapor haline getirdi. Rapor hakkında bilgi veren Oda Başkanı Mehmet Kendirlioğlu, “Pamuk, 50 çeşit sanayi kolunun hammaddesini oluşturan en önemli ihraç ürünlerimizden biridir. Türk tekstil sanayi, sağladığı katma değer, emek yoğun işgücü olması ve oluşturduğu istihdam hacmi ile vazgeçilmez bir sektördür. Ülkemizin lokomotif sektörü konumunda olan tekstil sanayimizin stratejik hammaddesini oluşturmaktadır. Pamuk, ayrıca bir yağ bitkisi olup tohumu gıda sanayinde bitkisel yağ üretiminde kullanılmakta, arta kalan küspesi ise proteini yüksek bir hayvan yemi olarak kullanılmaktadır. Pamuk sahip olduğu bu özellikleriyle ülkemizin stratejik bir ürünü olup, uluslar arası ticarette de önemli bir yer almaktadır” diye konuştu.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim