• BIST 99.326
 • Altın 237,692
 • Dolar 5,5880
 • Euro 6,3316

  Efeler Ziraat Odası Başkanı Mehmet Kendirlioğlu: Yağmurlar ve kar, çiftçimizi sevindirdi.

  08.01.2019 15:38
  Efeler Ziraat Odası yönetim kurulu Başkanı Mehmet Kendirlioğlu, Aydın ve çevresinde etkili olan yağmurların ve yüksek yerlerde görülen kar yağışının, Barajlarda su miktarını, gecen yılın aynı dönemine göre artırdığını belirtti.
  Efeler Ziraat Odası Başkanı Mehmet Kendirlioğlu: Yağmurlar ve kar, çiftçimizi sevindirdi.
  Efeler Ziraat Odası Başkanı Mehmet Kendirlioğlu: Yağmurlar ve kar, çiftçimizi sevindirdi. Efeler Ziraat Odası Başkanı Mehmet Kendirlioğlu: Yağmurlar ve kar, çiftçimizi sevindirdi. Efeler Ziraat Odası Başkanı Mehmet Kendirlioğlu: Yağmurlar ve kar, çiftçimizi sevindirdi.

  Kendirlioğlu, “Çiftçilerimizin en büyük korkularından birisi kuraklıktır, su tarımın olmazsa olmazıdır, su hayattır, bu yüzden, İlimiz ve çevresinde görülen yağışlar ile, yüksek kesimlerde görülen kar yağışı bizleri sevindiriyor. Barajlarda su seviyesi gecen yılın aynı dönemine oranla arttı,  Ocak,Şubat ve Mart ayında görülecek yağmurlar ile, inşallah 2019 yılın da sorunsuz bir tarım sulama sezonu yaşayacağız. Tabii suyu tasarruflu kullanmak zorundayız, 2007 yılın da Aydın kuraklık sıkıntısı yaşadı, bunu unutmayalım, suyu hoyratça kullanmayalım,  su varsa hayat var, su varsa tarım var, tarım olursa üretim olur, sadece 2019 yılını değil, 2020 yılını da düşünmeliyiz, kısa vadeli değil, uzun vadeli plan yapmalıyız.” dedi.

  DESTEKLEME ÖDEME TARİHLERİ ÇİFTÇİLERİMİZE ÖNCEDEN BİLGİLENDİRİLSİN

  Tarım da desteklemelerin çok önemli olduğunun altını çizen Efeler Ziraat Odası yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kendirlioğlu “ Aydın’da çiftçilerimiz destekleme ödeme takvimlerinde zaman zaman aksamalar olsa da, desteklemelerine alıyorlar, çiftçilerimiz bizden şunu istiyor, destekleme ödeme takvimleri önceden Bakanlık tarafından açıklansın, bizde borç ödeme planlarımızı ona göre yapalım, devlette alacağımız kalmaz, ancak ne zaman yapılacağı önceden açıklanırsa daha memnun oluruz. Pamuk, Zeytinyağı, Buzağı, Organik tarım uygulamaları, ve benzerleri  gibi ürünlerde takvime bağlı olarak desteklemeler devam ediyor. Desteklemeler çiftçimizin olmazsa olmazı, bizim ayakta kalmamızın en büyük nedeni, bu desteklemeler.” diye konuştu.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim