• BIST 86.326
 • Altın 250,577
 • Dolar 6,0536
 • Euro 6,7766

  Efeler Mesut Olacak Mı?

  06.12.2018 08:45
  Hüseyin Asar / Efece

  Hüseyin Asar / Efece

  Efeler Belediyesi Kurucu Başkanı Mesut Özakcan, yeniden aday gösterilecek mi, yoksa CHP Efeler'de yeni bir adayla mı seçime gidecek? Bu sorunun cevabını bugün belki öğreneceğiz. Ama şu gerçeği unutmamak gerekir; Aday kim olursa olsun Aydın ilinin en büyük ilçesi Efeler adayları üzerinde daha çok konuşacağız.

  Sonuç ne olursa olsun Efeler Belediyesi'nin mevcut Başkanı Mesut Özakcan CHP’ye uzun yıllar hizmet etmiş bir kişi olarak Aydın siyasi tarihinde haklı yerini alacaktır. Gençliğinden itibaren CHP'nin her kademesinde görev almış, aldığı görevleri başarı ile yerine getirmiştir.

  Mesut Özakcan, 1952 Kuyucak doğumlu. Elektrik Mühendisi, 22. Dönem CHP Aydın Milletvekili. 2014 yılından itibaren 5 yıl Efeler Belediyesi Kurucu Başkanlık görevinde bulundu. Sıfırdan kurduğu belediye ile önemli işler başardı, halkla yakın ilişkiler kurdu. Kimin yardıma ihtiyacı varsa koştu, sanata, spora ve sosyal işlere önem verdi. Elinden geldiğince sivil toplum kuruluşlarına destek oldu. Özellikle sivil toplum kuruluşlarına destek olmasıyla taraflı tarafsız herkesin beğenisini kazandı. Süreç içerisinde köyden mahalleye dönüşen 56 mahalleye elinden ne geliyorsa yaptı, muhtarlar başkanın hep yanında oldu. Ayrıca bizimde yöneticisi olduğumuz Atatürkçü Düşünce Derneği Aydın Şubesi'ne verdiği maddi ve manevi desteğini esirgemedi, bu destekten dolayı kendisine ayrıca teşekkür ederiz.

  Bir süre önce Mesut Özakcan ile seçim konusu hakkında özel bir söyleşi yapmıştık. Kendisi süreç hakkında önemli bilgiler verdi, Ankara’da yaptığı görüşmeleri anlattı. Samimi bir dil kullanarak aday olmak istediğini, ama başta Sayın Özlem Çerçioğlu olmak üzere kendisine karşı başka adayları ön plana çıkarılıp kendisinin saf dışı bırakılmak istendiğini belirti.

  Kendisini en çok üzen konunun ise gazetelerde kendisine karşı yapılan ya da yaptırılan kara propaganda haberleri olduğunu, yazılanların aksine haram lokma yemediğini de sözlerine ekledi.

  Mesut Özakcan bölgesel bir gazetede sürekli Büyükşehir Belediyesi aleyhine yayın yapılmasını kendine bağladıklarını ama son günlerde aynı gazete tarafından kendileri aleyhine de haber yapılınca bu haberlerin kendisi tarafından yaptırılmadığının açığa çıktığını tebessümle söyledi.

  Mesut Özakcan'a halk karşısındaki durumunu sorduk. Bize yine gülümseyerek söze girdi; “Zor bir 5 yıl geçirdik. Seçildiğimizde oturacak sandalyemiz bile yoktu. Sıfırdan güçlü bir belediye yarattık. Hiç durmadan halkımıza hizmet için çalıştık. Kimseyle sorun yaşamak istemedik ve hala istemiyoruz. Biz Büyükşehir Belediyesi ile yumruğumuzu aynı yere vurup halkımıza daha iyi hizmet etmek isterdik. Başta hizmet binamızın yetişmemesi olmak üzere yapamadığımız işlerin çoğu bizim dışımızda gelişen olaylar sonucunda oldu. Yaptığımız olumlu çalışmalar sonucunda memnuniyet anketlerinde %70'lere ulaştık. Eğer biz aday olup seçimlere girersek oy oranımız en az %50 olacaktır. Yapılan kamuoyu yoklamaları bunu gösteriyor. Gönül isterdi ki önseçim olsun. Ama önseçim olmayacağını, kamuoyu yoklaması ile belirleneceğini Genel Başkanımız Sayın Kemal KILIÇDAROĞLU açıkladı. Eğer aday belirleme yolu olarak kamuoyu oylamaları gerçekten dikkate alınırsa kesin olarak aday biziz”, dedi.

  Mesut Özakcan ile seçimden taşeron işçilere kadar birçok konuyu konuştuk. Konuştuklarımızı büyük bölümünü yazılmaması kaydıyla yaptık. Taşeron konusunda ise gerekeni yaptığını, işçilerine hakkını verdiğini gördük, gördüğümüzle yetinmeyip araştırdık, sonuçta başka belediyelerin aksine taşeronlara hak ettiğini veren bir belediye ile karşılaştık.

  Sonuç olarak Mesut Özakcan’ın adaylığı hak ettiğine inandığını gördük. Yaptığı çalışmalar sonucunda bu inancın oluştuğunu söyledi. Artık aday kim olursa olsun seçim vakti geliyor. Adaylığı kim hak ediyorsa o aday olsun ve belediye başkanlığını da kim hak ediyorsa o kazansın.

  Güvensizlik başlayınca dostluk kaybolur. (Epicure)

   

  Aydınpost ANDROID'de TIKLA İNDİR!   Aydınpost APPSTORE'da TIKLA

  Bu yazı toplam 2253 defa okunmuştur.
  Yazarın Diğer Yazıları
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim