• BIST 97.955
 • Altın 219,195
 • Dolar 5,3310
 • Euro 6,0607

  Efeler Belediye Başkanı Mesut Özakcan, Gazetecilerle Kahvaltıda Buluştu

  11.01.2018 15:21
  Efeler Belediyesi tarafından 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla düzenlenen kahvaltılı programda gazeteciler ile bir araya gelen Belediye Başkanı Mesut Özakcan, Aydınlı basın mensuplarının gününü kutladı.
  Efeler Belediye Başkanı Mesut Özakcan, Gazetecilerle Kahvaltıda Buluştu
  Efeler Belediye Başkanı Mesut Özakcan, Gazetecilerle Kahvaltıda Buluştu Efeler Belediye Başkanı Mesut Özakcan, Gazetecilerle Kahvaltıda Buluştu Efeler Belediye Başkanı Mesut Özakcan, Gazetecilerle Kahvaltıda Buluştu

  Efeler Belediyesi olarak programı 10 Ocak tarihinde tertip ettiklerini ancak Aydın Valiliği’nin de, aynı gün bir program tertip etmesinden dolayı kendi programlarını bugüne aldıklarını açıklayan Başkan Özakcan, “30 Mart 2014 tarihinde Aydın ilimizin Büyükşehir olması ile birlikte oluşan Efeler Belediyesi’nde göreve başlayınca, belediyemizin bütün çalışanlarıyla personeliyle “Biz büyük bir aileyiz, biriz beraberiz” sloganı ile göreve başlamıştık ve aynı sloganla çalışmaya devam ediyoruz. Biz basınımızı da bu aile içinde görüyoruz. Basın özgürlüğü ölçüsü içinde Türkiye basın özgürlüğünü yaşıyor. Basının öneminin demokrasilerde ne kadar önemli olduğunu bütün dünya biliyor. Özgür birey deriz, örgütlü toplum deriz, demokratik toplum deriz. Ülkemizin en büyük temel sorunlarından biri demokrasi sorunudur. Demokrasinin temel değerlerini yaşama geçirdiğimiz ölçüde huzurlu mutlu bir yaşam ortamı bulabiliriz. Özgür birey diyoruz ama, maalesef siyasi partilerde bile demokrasi tam anlamıyla yaşanamıyor. Özgürlük derken basının da dikkat etmesi gereken ve haberleri gerçek bilgilerle güvenilir yapması gerekir. Ben de birçok defa bu konuda mağduriyet yaşayan biriyim. Bu tür yanlışlıklardan da basınımızın kendisini koruması gerekir diye düşünüyorum. Yerel basınımızın da sahip çıkılarak, huzur içinde yüzlerinin güldüğü gelecek endişesi yasamadığı günlere ulaşır” diye konuştu.

  mesut-ozakcan-gazetecilere-kahvalti.jpg

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim