Ayrımcılık, torpil ve ırkçılıkla suçlandığı için son iki yıldır televizyonda bile yayınlanmayan Altın Küre Ödülleri, yaptığı reformların ardından ekranlara döndü. 80’incisi düzenlenen törene büyük ödüller ‘En İyi Film’ ve ‘En İyi Yönetmen’i kazanan Steven Spielberg filmi ‘The Fabelmans’ ile yarıştığı sekiz daldan üçünü kazanan ‘The Banshees of Inisherin’ filmleri damga vurdu. Geceye damga vuran diğer bir olay ise Eddie Murphy’nin geçen yıl Oscar Ödülü’nde sunucuya tokat atan Will Smith’e gönderme yaptığı anlardı.

Bu yıl 80'incisi düzenlenen Altın Küre (Golden Globe) Ödülleri sahiplerini buldu.

Geceye ABD’li oyuncu Eddie Murphy’nin geçen yıl Oscar Ödülü’nde sunucuya tokat atan Will Smith’e gönderme yaptığı anlar damga vurdu.

TOKAT UYARISI!

Murphy, Hollywood’a gelmek isteyen gençlere "Vergilerinizi ödeyin, işinize bakın ve Will Smith’in karısının adını o kahrolası ağzınıza almayın!" tavsiyesinde bulundu. 

'SİZİ DÖVEBİLİRİM!'

En İyi Kadın Oyuncu ödülünün sahibi Michelle Yeoh de sahnede sözü kesilince imalı şekilde "Sizi dövebilirim" dedi. 

NE OLMUŞTU?

Will Smith, 'King Richard' filmindeki rolüyle 'En İyi Erkek Oyuncu' ödülünü aldığı 94'üncü Oscar Ödül Töreni'ne tokat skandalıyla damga vurmuştu. Rock, Smith'in eşi Jada Pinkett Smith'in Alopesi hastalığı nedeniyle saçlarını kazıtmasıyla ilgili "Jada seni seviyorum, 'G.I. Jane 2'yi sabırsızlıkla bekliyorum" şeklinde espri yapmıştı.

'KARIMIN ADINI AĞZINA ALMA'

Bunun üzerine Smith, oldukça sinirlenmişti. Ünlü aktör, şakalar üzerine sahneye çıkıp, Chirs Rock'a tokat atmış ve "Karımın adını ağzına alma!" demişti.

Öte yandan törene damga vuran olaydan sonra özür dilemiş olsa da düşük bir profil gösteren Will Smith, 10 yıl boyunca Oscar galalarından ve diğer Akademi etkinliklerinden de men edilmişti. Chris Rock'a ise tekrar Oscar'larda sunuculuk yapması teklif edilmiş, ancak komedyen bunu reddetmişti.