• BIST 108.153
 • Altın 153,903
 • Dolar 3,8325
 • Euro 4,5073

  Eczacılar ve hükümet anlaştı

  30.06.2008 21:00
  Eczacılar ilaç protokolü için hükümetle anlaşmaya vardı. Varılan mutabakat sonrasında Çalışma Bakanı Faruk Çelik gelinen noktayı şöyle açıkladı:
  Eczacılar ve hükümet anlaştı
  Eczacılar ve hükümet anlaştı Eczacılar ve hükümet anlaştı Eczacılar ve hükümet anlaştı

  Eczacılar ilaç protokolü için hükümetle anlaşmaya vardı. Varılan mutabakat sonrasında Çalışma Bakanı Faruk Çelik gelinen noktayı şöyle açıkladı:
  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, ilaç konusunda 0-350 milyar arasındaki ciroda yüzde 1 ıskonto, 350-600 milyar arasındaki ciroda yüzde 2 ıskonto 600-900 milyar arasındaki ciroda yüzde 3 ıskonto, 900 milyarın üzerindeki cirolarda ise yüzde 4 ıskontoda ulaşmaya varıldığını açıkladı.

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik toplantı sonrası şunları söyledi:

  Türk Eczacılar Birliği başkan ve yöneticileri ağırlıklı olarak iki konu üzerinde talepte bulunmuşlardır. Birincisi kamu kurum iskontoları ve bunların eczacılara getirdiği külfetin kaldırılmasını talep etmişlerdir. Kamu Kurum iskontolarından eczacıalara gelen külfet kaldırılacak. Eczacılar iskontosunda büyük avantaj sağlanacaktır. Cirolara göre iskonto oranları yeniden berilenilmiş ve bunda uzlaşmaya varılmıştır. Hükümet ile eczaneler arasındaki taleplerde büyük oranda uzlaşmaya varılmıştır.

  Türk Eczacılar Birliği yöneticilerine ve katkı sunan Maliye ve Sağlık Bakanlığına teşekkür ediyorum.

  Yürürlükteki 1 Temmuz'a kadar protokolün devlete yansıması 470 trilyon YTL lira idi.

  Türk Eczacılar Birliği Başkanı, çok zor bir dönem yaşadık. Çalışma ve Sağlık Bakanı çok büyük özveri gösterdiler. Ben bakanlarımıza teşekkür ediyorum. Yarından itibaren hastalarla ilgili hiçbir sorun olmadan devam edecektir. Her olayın kendine özgü bir gelişmi vardır. sonuç olarak meslektaşlarımızı rahatlatacak bir karar çıkmıştır. Özellikle düşük cirolu eczaneler büyük rahatlama yaşayacaktır.  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim