Türkiye'den İsrail-İran gerilimiyle ilgili açıklama Türkiye'den İsrail-İran gerilimiyle ilgili açıklama
TOKİ'nin yürüttüğü uygun fiyatlı konut projesi çerçevesinde 2+1 ve 3+1 konutlarda kira ödeyerek aynı zamanda konut sahibi olma imkânı sağlanacak.

Türkiye'nin çeşitli yerlerinde toplam 3.395 daire ve 97 iş ihalesi yapılacak. Ankara, Çankırı, Denizli, Giresun, İstanbul gibi şehirlerde düzenlenmekte olan bu ihalelerin, uygun ödeme imkanları ile ev sahibi olmak isteyenler için kaçırılmayacak bir fırsat olduğunu bildiriyoruz.

İstanbul'un Zeytinburnu ilçesinde ihale tarihi 14 Şubat günü olarak belirlendi. Tuzla ilçesine bağlı Aydınlı mahallesinde TOKİ ihalesi 15 Şubat'ta yapılacak. Tomarza İlçesi'ndeki 4. Mıntıka Mahallesi'ne yapılacak olan 3. Etap için ihale 19 Şubat günü, Rize'nin Merkez İlçesi'ne bağlı Kendirli beldesindeki Düz Mahallesi'ndeki ihale ise 22 Şubat günü yapılması bekleniyor. Bunlarla birlikte Yıldızeli ilçesi Salihiye mevkiindeki ihale tarihinin de 29 Şubat tarihinde olacağı açıklandı.

TOKİ'nin internet sitesi üzerinden başta dar gelirli gruplar ile birlikte şehit aileleri, savaş malulleri ve savaş malulleri, dul ve yetimler, engelli vatandaşlar, emekliler ve diğer başvuru sahipleri TOKİ'nin Türkiye genelindeki konut projelerine başvuru yapabilmektedir.