Türkiye ve Suriye’de depremden etkilenenlere yardım ve duyarlılık çağrısı yapan dünya yıldızlarına her geçen gün yenileri ekleniyor. Ünlüler, milyonların takip ettiği platformlarını sosyal sorumluluk için kullanıyor.

JENNIFER LOPEZ

ABD’li şarkıcı ve oyuncu Jennifer Lopez, 234 milyon takipçisini depremzedeler için UNICEF’e bağışta bulunmaya davet etti. “100 yılın en güçlü depremi, lütfen çocukların ve ailelerin bu zor zamanlarda ihtiyaç duydukları kaynakları almalarına yardımcı olun” dedi.

KYLIE JENNER

379 milyon takipçisi olan kozmetik milyarderi Kylie Jenner, “Sevdiklerini kaybedenler ve depremden etkilenen herkes için dua ediyorum. Çaresiz hissedenler için de...” dedi.

CAMİLA CABELLO

66.1 milyon takipçisi olan Küba asıllı şarkıcı Camila Cabello, afetten etkilenen çocuklar ve aileleri için bağış çağrısı yaptı.

NATALIE PORTMAN

İsrail asıllı aktris Natalie Portman, 8.4 milyon takipçisiyle Adana’daki enkaz çalışmalarından görüntüler paylaştı ve Türk arkadaşlarının kendisine yolladığı bağış platformlarının listesini yayınladı.

LEWIS HAMILTON

31.4 milyon takipçisi olan İngiliz şampiyon F1 pilotu Lewis Hamilton, “Depremde can kayıplarının artması bekleniyor. Aileler, evler ve hayatlar büyük zarar gördü” diyerek yardım etmek isteyenler için güvendiği bağış kanallarını paylaştı.

DAKOTA JOHNSON

ABD’li aktris Dakota Johnson, 5.1 milyon takipçisiyle depremzedelere nasıl yardım edebileceklerinin yollarını paylaştı.

BILLIE EILISH

108 milyon takipçisi olan şarkıcı Billie Eilish de depremzede çocuklar için çalışan Save The Children platformuna bağış çağrısında bulundu.

EKİN SU CÜLCÜLOĞLU

İngiltere'de ekran yıldızı olan Türk aktris Ekin-Su Cülcüloğlu deprem bölgesinde akrabaları olduğunu ve korkudan dışarıda kaldıklarını söyledi. Cülcüloğlu, sosyal medya platformunu deprem bölgesinden gelen yardım taleplerini duyurmak için kullanıyor.