banner339
banner313

Yunanistan'ın ardından şimdi de ABD; görüntüler korkunç

ABD'nin California eyaletinde devam eden orman yangınlarının binlerce itfaiyecinin müdahalesine karşın daha da büyüdüğü belirtiliyor. Görevliler, sık sık yön değiştiren rüzgarlar ve kuraklığın Carr'daki yangını büyüttüğünü söyledi.

Yunanistan'ın ardından şimdi de ABD; görüntüler korkunç
banner401
banner427

Tarihinin en korkunç yangınıyla mücadele eden Yunanistan'ın ardından bir yangın felaketi de ABD'de yaşanıyor… California eyaletinde bütün müdahalelere rağmen daha da büyüyen yangın eyalet tarihinin şimdiden en büyük sekizinci orman yangını oldu. Eyaletin kuzeyindeki Shasta Bölgesi'ndeki yangın ise şu ana dek iki çocuk ve büyükanneleri de dahil altı kişinin ölümüne yol açtı.

Sacramento'nun 240 kilometre kuzeyindeki Edding kasabasında yaşayan 70 yaşındaki Melody Bledsoe, beş yaşındaki Emily Roberts ve dört yaşındaki James Roberts, evlerinden tahliye edilmeyi beklerlerken hayatlarını kaybetti. Evde henüz kimliği belirlenemeyen dördüncü bir ceset daha bulundu. Geçen Perşembe günü alevlerle mücadele eden iki itfaiyeci öldü. Ferguson'daki yangını söndürmeye çalışan bir itfaiyeci de dün hayatını kaybetti.

Güncelleme Tarihi: 30 Temmuz 2018, 13:17
banner218