banner4

Yunanistan'dan 'Türkiye' açıklaması: Çabalarımız sürecek

Yunanistan Savunma Bakanı Evangelos Apostolakis, Türkiye ile Savunma Bakanlıkları heyetleri arasında devam eden görüşmelere ilişkin, "Biz bu kanalları açık tutacağız ve en iyi sonucu almak için çabalarımız sürecek." dedi.

Yunanistan'dan 'Türkiye' açıklaması: Çabalarımız sürecek
banner26

Apostolakis, Yunan donanmasına ait Skaramangas ve Elefsine tersanelerine ziyareti sırasında yaptığı açıklamada, Türkiye ile Yunanistan  Savunma Bakanlıkları arasında Atina'da süren heyetler arası görüşmeleri değerlendirdi.

İki tarafın karma komisyonları arasında güven artırıcı önlemlere  ilişkin görüşmelerin devam ettiğini belirten Apostolakis, "Biz bu kanalları açık  tutacağız ve en iyi sonucu almak için çabalarımız sürecek." diye konuştu.

Görüşmelerin ve çabaların iyi bir atmosferde ilerlediğini belirten  Apostolakis, "Bu (güven artırıcı) önlemlerin uygulanmasıyla Ege'deki gerginliği  azaltmayı başaracağız ve bir kaza veya kontrol dışına çıkabilecek bir sıcak temas  olayı için endişeleri ortadan kaldırabileceğiz." ifadesini kullandı.

Apostolakis, bakanlıklar arasındaki benzeri ikili görüşmelerin devam  edeceğine işaret ederek, "Bu son toplantı değil. Bu toplantılar devam edecek.  Bizim heyetimiz de gerektiğinde Türkiye'ye gidebilir." değerlendirmesinde  bulundu.

Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın görüşmelere ilişkin açıklamalarını  değerlendiren Apostolakis, "Göründüğü kadarıyla gerginlik ve sorunların  azaltılması noktasında aynı endişeleri paylaşıyoruz." şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2019, 22:10