banner339
banner313

Son dakika... Iğdır'da İl Özel İdaresi ekibine terör saldırısı!

Ağrı Dağı  eteklerinde bulunan yayladaki su hattını tamire giden Iğdır İl Özel İdaresi ekibine  teröristlerce bombalı ve silahlı saldırı düzenlendi. Ekipteki 2 kişi kaçarak  kurtuldu, olay yerinde kalan bir personelin alınması ve teröristlerin etkisiz  hale getirilmesi için hava destekli operasyon başlatıldı.

Son dakika... Iğdır'da İl Özel İdaresi ekibine terör saldırısı!
banner475

Iğdır'da, Ağrı Dağı eteklerinde bulunan yayladaki su  hattını tamire giden İl Özel İdaresi ekibine teröristlerce bombalı ve silahlı  saldırı düzenlendi. 

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, İl Özel İdaresine bağlı  ekip, N.K'nin kullandığı kamyonet ve M.P. yönetimindeki iş makinesi taşıyan  çekici ile su hattını tamir için Ağrı Dağı eteklerindeki Korhan Yaylası'na  hareket etti.

Ekibin yayladaki ilerleyişi sırasında teröristlerce yola yerleştirilen  patlayıcının infilak ettirilmesiyle çekicinin önünde giden kamyonet hasar gördü.

Patlamanın ardından kamyonetten inen M.G. ile çekici sürücüsü M.P'ye  teröristlerce ateş açıldı.

Saldırı sonrası kaçan M.G. ve M.P, bölgedeki askerler ve güvenlik  korucularının yardımıyla kurtarıldı.

Güvenlik güçleri, olay yerinde kalan kamyonet sürücüsü N.K'nin  alınması ve teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için bölgede hava destekli  operasyon başlattı.

Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2018, 13:14
banner218