banner339
banner391
banner274

Rusya: Suriye hükümeti ateşkese tamamen uyuyor

Suriye’de ordu güçlerinin, IŞİD ve Fetih El Şam Cephesi’nin (El Kaide’den ayrılmadan önceki adıyla El Nusra) faaliyet gösterdiği bölgeler haricindeki her yerde ateşkese tamamen uyduğu belirtildi.

Rusya: Suriye hükümeti ateşkese tamamen uyuyor
banner353

Rusya Genelkurmay Başkanlığı Yetkilisi Viktor Poznihir, "Suriye hükümet güçleri, IŞİD ve El Nusra'nın faaliyet gösterdiği bölgeler haricindeki yerlerde ateş etmeyi tamamen durdurdu" dedi

'HÜKÜMET GÜÇLERİNİN MEVZİLERİNE 23 KEZ ATEŞ AÇILDI' "Ne yazık ki aynı şeyi ABD'nin kontrolündeki ılımlı muhalif silahlı gruplar için söylemek mümkün değil" diye devam eden Poznihir, "Ateşkesin yürürlüğe girmesi ardından bugün sabaha karşı onlar (ılımlı muhalifler) tarafından sivillerin yaşadığı bölgelere ve hükümet güçlerinin mevzilerine 23 kez ateş açıldı" ifadelerini kullandı. POZNİHİR: SURİYE HÜKÜMETİ SALDIRILAR KARŞISINDA ATEŞ AÇMAMALI Poznihir, Suriye hükümetine ‘provokasyon' olarak nitelediği bir saldırılar karşısında karşı ateş açmaması çağrısında bulundu. Ayrıca Poznihir, ‘ılımlı' olarak tanımlanan muhaliflerin Hama ve Halep bölgelerine saldırı hazırlığı yapmak amacıyla yeniden gruplandıklarını tespit ettiklerini açıkladı. Poznihir, ateşkese uyulup uyulmadığının izlenmesi amacıyla Suriye hükümetinin talebi doğrultusunda Halep'e havan topu, roket ve füze saldırılarını saptaması amacıyla taktik istihbarat donanımlarının gönderildiğini de paylaştı.

Sputnik

Güncelleme Tarihi: 13 Eylül 2016, 21:18
banner218

banner344

banner394

banner343

banner393

google-site-verification=XM_gwNkBaKM19LDHoKaTOmBzvkdlKwOdKMcUtov1R-k