banner158
banner218

Rusya'dan Türkiye'nin S-400 tavrına övgü

Kremlin sözcüsü Peskov, "Gerçekten eşi görülmemiş bir baskı var. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sert ve kesin bu duruşunu memnuniyetle karşılıyoruz" dedi.

Rusya'dan Türkiye'nin S-400 tavrına övgü
banner216

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Cumhurbaşkanı Recep  Tayyip Erdoğan'ın baskılara rağmen Rusya'dan S-400 hava savunma füze sistemi  satın alımı konusundaki duruşundan memnuniyet duyduklarını söyledi. 

Peskov, Rossiya 1 televizyon kanalında katıldığı bir programda,  Türkiye'nin S-400 alımı ile ilgili duruşunu değerlendirdi.

Türkiye'ye bu konuda büyük baskı olduğunu belirten Peskov, "Prensip  olarak bağımsız ve kendi başına hareket edebilen ülke sayısı parmakla sayılacak  kadar az. Rusya ve Türkiye bu ülkeler kategorisine giriyor. Gerçekten eşi  görülmemiş bir baskı var. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sert ve kesin bu duruşunu  memnuniyetle karşılıyoruz." ifadelerini kullandı.

Peskov, böyle bir duruşun özgür ve egemen şekilde diyalog kurmayı  sağlayacağını vurguladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya'dan S-400 hava savunma füze  sistemi alımı ile ilgili olarak, "Bir şeyin akdini yapmışsak, sözleşmesini  yapmışsak bu iş bitmiştir, ona göre biz yolumuza devam ediyoruz, devam edeceğiz.  Bu da bizim egemenlik hakkımızdır, bu bizim tasarrufumuzdur." demişti.

Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2019, 16:07