banner116

Pakistan'da hava operasyonu!..

Pakistan’da Taliban ile ateşkesin sona ermesi ve diyalog görüşmelerinin durma noktasına gelmesi ile sıcak saatler yaşanıyor.

Pakistan'da hava operasyonu!..
banner94
banner26

Pakistan ordusu, sabah saatlerinde Kuzey Veziristan bölgesindeki hedeflere operasyon düzenlendi. Savaş uçağı ve helikopterlerle düzenlenen operasyonlarda ilk açıklamalara göre, en az 50 kişinin öldüğü 80 kişinin yaralandığı kaydedildi. Birçok ağır yaralının olduğu aktarılırken, ölü ve yaralılar arasında sivillerin olup olmadığı ise henüz bilinmiyor. Kaynaklar, ölü sayısının artabileceğini bildiriyor.

Pakistan ordusu bilgilendirme merkezi, (ISPR) şu ana kadar yabancı uyruklu militanların ve birçok kilit rol üstlenen örgüt liderinin de içlerinde bulunduğu 32 militanın ölümünü doğruladı.

Büyük çaplı operasyon, Pakistan Genelkurmay Başkanı Rahil Şerif’in Afganistan ziyaretinden dönüşü ve bir Çinli turistin Taliban tarafından kaçırılmasını takiben başlatıldı.

PAKİSTAN BARIŞ GÖRÜŞMELERİNDE ‘BEKLE GÖR’ POLİTİKASI İZLİYOR

Geçtiğimiz haftalarda Pakistan Talibanı olarak bilinen Tahriki Taliban Pakistan (TTP) ateşkes süresini uzatmayacaklarını ancak barış görüşmelerine devam edeceklerini duyurmuştu. Bunun üzerine Pakistan Başbakanı Navaz Şerif, ulusal güvenlik toplantısı düzenlemişti. Toplantıda diyalog görüşmelerinin yavaş ilerleyeceği görüşü çıkarken ‘Bekle Gör’ politikasının izlenmesi yönünde karar alınmıştı.

Öte yandan sabah saatlerinde ülkenin güneyindeki Karaçi şehrinde askerlere yönelik bombalı saldırı düzenlendi. Kanlı saldırı sonucu, 5 kişinin yaralandığı belirtilirken olayı henüz üstlenen olmadı.

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2014, 10:10
banner118