banner339
banner391
banner313

Muhalifler ateşkese ne diyor?

ABD ve Rusya, Suriye'de ateşkes konusunda anlaştı. Pazartesi sonrası ülkedeki çatışmaların durdurulması amaçlanıyor. Ayrıca insani yardımlar de çatışmalardan zarar gören bölgelere gönderilecek. Peki muhalifler ateşkesin başarılı olacağına inanıyor mu? Hal

Muhalifler ateşkese ne diyor?
banner353

ABD ve Rusya, Suriye'de ateşkes konusunda anlaştı. Pazartesi sonrası ülkedeki çatışmaların durdurulması amaçlanıyor. Ayrıca insani yardımlar de çatışmalardan zarar gören bölgelere gönderilecek. Peki muhalifler ateşkesin başarılı olacağına inanıyor mu? Halep'teki muhalifler pek umutlu değil. 

Hür Suriye Ordusu üyesi, Yasir Ebu El Nur, ateşkes kararının olumlu bir adım olduğunu vurgularken, "İyi bir adım. Ama ateşkesin bozulmayacağını garanti etmeleri gerekiyor" diyor. 

Başka bir Hür Suriye Ordusu ise rejimin geçmişteki ateşkesleri ihlâl ettiğini anlatırken, "En son ateşkeste Kastillo Yolu'nu ele geçirmişti. Bu yüzden birler ateşkese güvenemiyoruz" diyor. 

Yine Hür Suriye Ordusu'ndan muhalif savaşçı Ebu Halis de rejimin ateşkes ihlâllerine dikkat çekip, "Ateşkes var diyorlar, uçaklarla kendi insanlarını bombalıyorlar. Bu nasıl ateşkes?" diye soruyor. 

Reuters

Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2016, 11:59
banner218

banner344

banner394

banner343

banner393

google-site-verification=XM_gwNkBaKM19LDHoKaTOmBzvkdlKwOdKMcUtov1R-k