banner339
banner313

Maduro'dan çok sert açıklama: ABD bu topraklara dokunmaya kalkarsa...

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, "Eğer bir gün Amerikan imparatorluğu bu topraklara dokunmaya kalkarsa, vatanı korumak için elimizde silahlarla her zaman hazır olmalıyız." dedi.

Maduro'dan çok sert açıklama: ABD bu topraklara dokunmaya kalkarsa...
banner475

Maduro, Venezuela Savunma Bakanı Vladimir Padrino Lopez eşliğinde,  ülkenin Cojedes eyaletindeki "G/J Jose Laurencio Silva Askeri Eğitim Merkezi"ni  ziyaret etti.

Yeni eğitim alan askerleri tebrik eden Nicolas Maduro, "Biz ne zayıf  ne de mahrum bir ülkeyiz. Biz kuvvetli bir Ulusal Bolivarcı Silahlı Kuvvetleri  olan bir ülkeyiz. Her geçen gün daha fazla birlik ve sadık olmalıyız." diye  konuştu.

Maduro, ABD'nin, Venezuela'nın kaynaklarını ele geçirmek istediğini  belirterek, "ABD'nin ülkemizi zayıflatmak için farklı bir savaş tarzı var. Bir  grup darbeci hainle, Ulusal Bolivarcı Silahlı Kuvvetlerini ortadan kaldırmak için  çok para harcayarak kurdukları komploları var." şeklinde konuştu.

Devlet Başkanı Maduro, ordunun sadakatine güvendiğini vurgulayarak,  "Sizlere güveniyorum ve bir grup hainin yaptığı, Bolivarcı Ulusal Silahlı  Kuvvetlerini asla kirletemez. Her zaman General Hugo Chavez'e  sadık olmalıyız.  Eğer bir gün Amerikan imparatorluğu bu topraklara dokunmaya kalkışırsa, vatanı  korumak için elimizde silahlarla her zaman hazır olmalıyız." ifadelerini  kullandı.

Maduro, ABD'nin Monroe Doktrini'ni kullanarak, Latin Amerika ve  Karayipler bölgesini kolonileştirmek istediğini de vurguladı.

Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2019, 19:49
banner218