banner339
banner274

İtalya-Rusya arasındaki ajan krizinde şaşırtan savunma: Korona bizi fakir kıldı!

İtalya ve Rusya arasında yaşanan ajan krizi dün gündeme bomba gibi düşmüştü. İtalya'da para karşılığı gizli bilgileri Rusya'ya sızdırdığı için gözaltına alınan İtalyan subayın eşi Claudio Carbonara, olayla ilgili şaşırtan bir açıklama yaparak kocasını savundu.

İtalya-Rusya arasındaki ajan krizinde şaşırtan savunma: Korona bizi fakir kıldı!
banner328


Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Aydınpost'a abone olun

Aydınpost'a Google News'te abone olun

İtalya'da para karşılığı gizli bilgileri Rusya'ya sızdırdığı için gözaltına alınan İtalyan subayın eşi Claudio Carbonara, kocasının ekonomik sıkıntı çektiği için böyle bir şey yapmak zorunda kaldığın ve Ruslara çok fazla bilgi vermediğini savundu.

İtalyan gizli servisi ve jandarmasının operasyonu sonucu, Rus yetkiliye para karşılığında ülkesi ve NATO'ya ait gizli bilgileri verirken yakalanan İtalya Deniz Kuvvetleri Siyaset Planlama Dairesinde görevli Walter Biot'un eşi Carbonara, Corriere della Sera gazetesine konuştu.

Carbonara, kocasının ülkesine ihanet etmediğini savunarak, "Size garanti ederim ki Ruslara verebileceğinin en azını verdi. O aptal ya da sorumsuz biri değil. O sadece çaresiz biri. Geleceğimiz ve çocuklarımız için endişeliydi. O nedenle bunu yaptı. Walter gerçekten krizdeydi. Bu ödemeleri karşılayamayacağından endişe ediyordu. Kovid-19 yüzünden fakirleştik." dedi.

Eşinin 3 bin avroluk maaşının 4 çocuk ve 4 köpekli ailesini geçindirmeye yetmediğini belirten Carbonara, "Pomezia’daki 268 bin avroluk evimizin taksiti 1200 avro sadece. Buna ek olarak, çocukların okulu ve kesinlikle onların geri kalmasını istemediğim sosyal ve spor aktiviteleri. Ahlaksızlık yok, lüks yok ancak günlük yaşam uzun vadede ağırlığını hissettiriyor." ifadelerini kullandı.

Eşinin 30 yıldır ülkesine hizmet ettiğini vurgulayan Carbonara, dünden bu yana eşine ulaşamadığını, avukat dahi bulamadığını ifade etti.

Bu arada Roma Cumhuriyet Başsavcılığı’nın, tutuklanarak cezaevine konulan Walter Biot’un sorgusuna bugün başlayacağı belirtildi.İTALYA İLE RUSYA’YI KARŞI KARŞIYA GETİREN OLAY

Roma Cumhuriyet Başsavcılığının soruşturması kapsamında, 30 Mart'ta jandarma ekipleri, bir İtalyan subay ile Rusya'nın Roma Büyükelçiliğinde görevli bir askeri yetkiliyi Roma'daki bir otoparktaki gizli görüşmeleri sırasında yakalamıştı.

İtalyan donanmasında firkateyn komutanlığı da yapmış olan İtalyan subay Walter Biot gözaltına alınmış, olayla bağlantılı 2 Rus diplomat İtalya tarafından sınır dışı edilmişti.

Rus askeri yetkiliye, aralarında NATO ile ilgili bazı gizli bilgi ve belgeleri 5 bin avro karşılığında aktardığı sırada suçüstü yakalanan İtalyan subaya casusluk ve devlet güvenliğini tehlikeye atmak suçlamalarının yöneltildiği belirtilmişti.

İtalyan basını, söz konusu olayın Soğuk Savaş'tan bu yana İtalya-Rusya ilişkilerinde yaşanan en ciddi hadise olduğunu yazmıştı.

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2021, 20:12
banner218

banner344

banner343

google-site-verification=XM_gwNkBaKM19LDHoKaTOmBzvkdlKwOdKMcUtov1R-k