banner339
banner313

İran'dan İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına kınama

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Abbas Musevi, Gazze  Şeridi'nde 17 Filistinlinin şehit edildiği İsrail saldırılarını kınadı.

İran'dan İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına kınama
banner475

Musevi, İran Dışişleri Bakanlığının sitesinde yer alan yazılı  açıklamasında, İsrail'in Gazze Şeridi'ndeki saldırılarına tepki gösterdi.

İran'ın Filistin'deki direniş hareketlerine desteğini yineleyen  Musevi, İsrail'in Filistinlilere yönelik saldırılarının sona erdirilmesi için  bölgesel ve uluslararası kamuoyunu acil adım atmaya çağırdı.

Musevi, açıklamasında ABD'yi ve isim vermeden bölge ülkelerini  eleştirerek, "ABD'nin sınırsız yardımı ve bazı İslam ülkelerinin utanç verici  suskunluğu nedeniyle İsrail'in işgal altındaki Filistin topraklarında işlediği  cinayetler serisi bitmiyor." ifadelerini kullandı.

İsrail'in son hava saldırısıyla dünden bu yana Gazze Şeridi'nde şehit  düşen Filistinli sayısı 17'ye, yaralı sayısı 110'a yükselmişti.İsrail  ordusunun Gazze Şeridi'nde birçok yapıyı hedef aldığı saldırılarda içinde Anadolu  Ajansının ofisinin de bulunduğu bina vurulmuştu.

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2019, 20:27
banner218