banner4
banner23

Hindistan seçimlerinde zafer Başbakan Mondi'nin

İlk verilere göre, Mondi'nin Hindistan Halk Partisi (BJP) parlamentonun alt kanadı Lok Sabha'daki (Halk Meclisi) 542 sandalyenin 299'unu kazandı.Başbakan, Twitter hesabından "Hindistan yine kazandı!" paylaşımını yaptı.

Hindistan seçimlerinde zafer Başbakan Mondi'nin
banner19

Hindistan'da Başbakan Narendra Modi'nin Hindistan  Halk Partisi (BJP), ülkede 7 aşamada yapılan parlamento seçimlerinin galibi oldu. 

Hindistan Seçim Komisyonundan gelen ilk verilere göre, BJP,  parlamentonun alt kanadı Lok Sabha'daki (Halk Meclisi) 542 sandalyenin 299'unu  kazanmış, tek başına hükümet kurmak için gerekli çoğunluğa ulaşmış görünüyor.

Başbakan Modi seçim sonuçlarına ilişkin  Twitter hesabında, ülke  olarak birlikte güçlendikleri ve refaha ulaştıkları paylaşımında bulundu,  "Hindistan yine kazandı!" ifadesini kullandı.

Seçimin kesin sonuçlarının en erken bu akşam açıklanması bekleniyor.

Hindistan'da dünyanın en uzun seçimi olan parlamento seçimleri 7  aşamada gerçekleştirildi ve seçimde yaklaşık 900 milyon kayıtlı seçmen oy  kullandı.

Parlamento seçimleri, ekonomik reformlarının sonuçları tartışılan  Hindistan Başbakanı Modi ve iktidardaki BJP açısından bir referandum olma  özelliği taşıyordu.

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2019, 16:00